До трагічного місця біля хутора Пороховня. Панорамне фото меморіалу в лісі

Єврейський меморіал, РадивилівКремлівський фашизм наших днів переконує весь світ: те, що чинили гітлерівські бузувіри в роки світової війни, не може бути забуте, бо знає повторення. Уже 4 липня 1941 р. німецькими нацистами було розстріляно в Радивилові (Червоноармійську) 27 євреїв. Масове знищення їх у Рівненській області почалося з травня 1942 року. 29 травня 1942 року в Радивилові було розстріляно 1350 чоловік різного віку, включаючи й немовлят.

Організатором цих убивств був штурмбанфюрер СС д-р Пютц. Розстріли здійснювалися з методичною послідовністю до осені 1942 року – біля хутора Пороховня поблизу Радивилова і хутора Глинянка поблизу Козина Радивилівського району земля ще довго сочилася кров’ю. Там загинули не тільки євреї, а й люди інших національностей.

У Радивилівському районі 27 січня, в Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, вшанували пам’ять загиблих і страчених. Голова районної ради Олександр Пастух, виконуючий обов’язки голови РДА Іван Школяр, міський голова Радивилова Микола Карапетян, представники громадськості поклали вінки до меморіальної стели жертвам Голокосту, яку десять років тому було споруджено на місці розстрілів – у лісі біля хутора Пороховня Немирівської сільради.

На поминальному мітингу виступили голова районної ради Олександр Пастух, міський голова Микола Карапетян, радивилівський поет, вчитель Євген Гудима, підприємець, один з ініціаторів увічнення пам’яті страчених біля Пороховні Меїр Гельбер.

ДИВ.:

Радивилівська зустріч з рятівниками через 60 років – у 2004 році.

Праведники народів світу з Радивилівщини.

Радивилів, єврейський меморіал, хутір Пороховня

Тег: Radzyvylov זיכרון היער בVolyn

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.