Домашня птиця про хворобу не розповість

Діловий Радивилів. КаталогВідома істина: хворобі легше запобігти, ніж її лікувати. Це ж стосується і хвороб птахів. З єдиною відмінністю: домашню живність не розпитаєш про симптоми і не вислухаєш скарги…

Хвороби птахів різноманітні і викликаються різними причинами. Залежно від цього їх поділяють на незаразні та заразні. Незаразні хвороби не передаються від хворої до здорової птиці. Як правило, вони виникають внаслідок порушень умов годівлі, утримання і догляду. З метою попередження (профілактики) хвороб в особистих господарствах необхідно дотримуватися санітарно-гігієнічних правил: йдеться про повноцінне годування, підтримання необхідної температури і вологості, особливо в перші дні життя, дотримання чистоти в пташниках (періодичне очищення, миття, дезінфекція), попередження контакту з іншою птицею, особливо з дикою, проведення запобіжних щеплень, згодовування або випоювання лікарських препаратів.

До лікарських та профілактичних препаратів належать: вітамінні (нутріл Se, чиктонік, солвімін та інші вітамінно-мінеральні добавки), які можна застосовувати постійно; антибактеріальні, сульфаніламідні (байтрил, енрофлоксацин, тілозомікол, гентаміцин, кормовий біоміцин, бровасептол, тримеразин) та кокцидіостатики (метронідазол, байкокс, солікокс, ампроліум) використовують протягом 3 – 7днів.

Ті чи інші препарати використовуються залежно від віку птиці, фізіологічного стану та потреби. В кожному випадку, при захворюванні птиці чи проведенні профілактичних заходів, потрібно звернутися до фахівця ветеринарної медицини для отримання кваліфікованої  консультації чи допомоги.

Г.Довгаль. Ветеринарна аптека, м. Радивилів, вул. Івана Франка, 2, приміщення колишнього будинку побуту, вхід з тильної сторони (для отримання більш докладної інформації переходьте у розділ ветеринарної аптеки каталогу “Діловий Радивилів” – посилання активізоване для натискання вказівником).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.