Довірлива бабуся шахраєві останнє віддала б

З початку жовтня до районного відділу внутрішніх справ надійшло три повідомлення про факт крадіжки качанів кукурудзи з полів, що належать ТзОВ «Броди Агро». За усіма трьома зверненнями правоохоронці здійснювали супровід матеріалів та встановлювали обставини справи.

До крадіжок з полів згаданого підприємства причетні ніде не працюючі жителі району. В результаті двох із крадіїв буде притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 51 (Дрібне викрадення чужого майна) КУпАП, яке тягне за собою накладення штрафу на суму від 170 гривень, виправні роботи до одного місяця, або ж адміністративний арешт до десяти діб. А ось відносно 57-річного Івана правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 185 (Крадіжка) Кримінального Кодексу України та проводять досудове розслідування. Санкція цієї статті передбачає штраф розміром до 850 гривень, або ж позбавлення волі до трьох років. (Ім’я змінено з етичних міркувань).

* * *

Попри публічні застереження правоохоронців, шахраї продовжують наживатися на довірливих пенсіонерах.

Днями по мобільному телефону 87-річну міську пенсіонерку не на жарт розхвилював незнайомець, який представився міліціонером. Він розповів вже до болю затерту байку, що її правнук у райвідділі міліції за скоєння злочину. А допоки керівництва немає, є можливість залагодити ситуацію, заплативши «за відкуп» вісім тисяч гривень.

Пенсіонерка зізналась шахраєві, що у неї є тільки п’ять тисяч, які вона готова віддати, адже на кону майбутнє правнука (так вважала вона). Зустріч щодо передачі грошей незнайомець призначив у центрі міста. Справа б відбулася, і старенька позбулася б своїх заощаджень, якби не працівниця соціальної служби, котра в саме в ту хвилину завітала до неї. Остання й відразу забила на сполох. Відразу ж з’ясувалося, що рятувати від тюремних буднів правнука не потрібно.

Правоохоронці звертаються до всіх громадян не бути байдужими один до одного. Попередьте всіх своїх родичів про можливу небезпеку. Домовтеся про зв’язок з ними в разі необхідності. Не забувайте й за тих осіб, які проживають самотньо.

Якщо по вулиці чи у дворі вашого будинку ходять невідомі особи та розпитують будь-яку інформацію про ваших сусідів, негайно телефонуйте на лінію 102 або ж за телефоном 4-10-02.

Пам’ятайте, жертвами шахраїв та злодіїв можуть стати не тільки люди, які мешкають поряд, а й ваші рідні та близькі.


Оксана ШУЛЯК (Радивилівський РВ УМВС).

(Радивилівська районна газета “Прапор перемоги”).

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.