Дубно: Пустили корені… статуї

Ті, хто подорожують з Києва до Карпат, обов’язково проїжджають місто Дубно. Крім прекрасного замку, побудованого князем Острозьким у 15 столітті, в цьому місті на Рівненщині можна помилуватися ще однією визначною пам’яткою – унікальними статуями з дерев.

Аварійні тополі – в Михайла Грушевського, Ангела-Хранителя і Тараса Бульбу перетворив місцевий скульптор. У результаті статуї з корінням у парку Шевченка стали однією з туристичних візиток міста.

«Два роки тому місцева влада вирішила замість того, щоб зрізати аварійні тополі, перетворити їх на скульптури. Мені запропонували намалювати кілька ескізів. А потім вирізати їх з дерев», – розповів нам майстер декоративно-прикладного мистецтва і професійний різьбяр по дереву Микола Бондарчук.

За словами майстра, простояти вони зможуть близько 10 років – приблизно стільки часу будуть жити корені. А потім статую доведеться переставити на бетон. До слова, останні шедеври Миколи Бондарчука – дерев’яні Русалка і Рибалка – відразу були встановлені на бетонні плити.

Дубно, статуї з дереваПерсонажів для скульптур Микола вибирає не випадково. Так, усі історичні особистості, яких він зобразив у дереві, так чи інакше пов’язані з Волинню. Героїв для роботи Дерево казок (Дракон, Котигорошко) вибирали місцеві діти. А Ангел-Хранитель з Тризубом у руках не випадково дивиться на схід – його майстер робив у 2014-му, коли на Донбасі повним ходом йшла війна.

«На кожну роботу йде від тижня до місяця, все залежить від складності. Наприклад, Ангела-Хранителя я вирізував близько місяця. А на інші витратив максимум тиждень», – ділиться автор.

Найбільше Миколу Бондарчука вразила реакція місцевих жителів: «Ніколи не думав, що у нас стільки небайдужих людей. Вони стежать за тим, щоб скульптурам ніхто не нашкодив, щоб там завжди було чисто. Раніше я вважав, що їм все по барабану! А тут побачив, що вони дуже переживають».

Зараз майстер працює над скульптурами з дерева в Ірпені Київської області. Там у центрі міста недавно зрізали аварійні дерева, залишивши метрові обрубки. Які саме скульптури прикрасять Ірпінь, майстер поки що не зізнається. (За публікацією сайту: http://story.vesti-ukr.com/tr-050-statui-pustili-korni). За цією адресою можна переглянути і знімки дерев’яних скульптур у Дубні.

PS. Колись і біля Радивилова, на території дитячого табору відпочинку “Веселка”, було облаштовано галявину різьблених казкових героїв, які не могли не захоплювати. На жаль, з бігом часу фігури втратили свій первісний вигляд, потемніли і пошкодилися. Тож не залишають у пам’яті дітей, які тут відпочивають, помітного сліду.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.