Дві вимоги НСЗУ для Радивилівської лікарні

Від початку квітня Національна служба України, в рамках програми медичних гарантій, оплачує лікарням деякі медичні послуги. Це значить, що для пацієнтів ці послуги безкоштовні.

Лікарні отримують це фінансування на певних умовах: мають знайти необхідне для лікування тих чи інших хвороб обладнання та фахівців. Ці умови прописані в угоді кожної лікарні з Національною службою здоров’я і через їх невиконання лікарня може втратити гроші.

Директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця повідомляє, що деякі лікарні на момент контрактування з Національною службою здоров’я не мали усіх необхідних вимог для укладання договору, проте ці заклади повинні були виконати їх у встановлений термін.

У Західному регіоні є 169 закладів, які до 1 жовтня 2020 року мали виконати ці вимоги.

У цей регіон входять 8 областей, якими опікується Західний міжрегіональний департамент НСЗУ: Львівська, Рівненська, Волинська, Івано-Франківська, Чернівецька, Тернопільська, Хмельницька та Закарпатська.

– Ці лікарні зобов’язалися виконати вимоги протягом 6 місяців, тобто придбати необхідне обладнання та знайти фахівців. Якщо вимоги не виконані вчасно, лікарня не отримає грошей за відповідним пакетом послуг, – повідомляє Мар’яна Возниця.

– Протягом жовтня наш департамент моніторингу перевіряє виконання відкладених вимог: віддалено на основі поданих документів або під час моніторингових візитів. Якщо на момент проведення перевірки лікарня не виконає вимоги, дія договору за відповідним пакетом може бути призупинена, аж поки вимоги не виконають, – повідомила директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко.

Тетяна Бойко пояснює, що зараз лікарні продовжують надавати безоплатні послуги пацієнтам за програмою медичних гарантій.

Якщо ж заклад не виконає вимог, то втратить фінансування і пацієнтам доведеться звернутися в інші лікарні, які виконали всі вимоги НСЗУ.

На Рівненщині станом на 12 жовтня три лікарні ще не виконали все, що мали: Рівненський обласний шкірно-венерологічний диспансер – 8 вимог; Клесівська районна лікарня – 2 вимоги; Радивилівська лікарня – 2 вимоги.

Зокрема, Радивилівська лікарня повинна виконати вимоги до 1-го листопада 2020 року за пакетом «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям». У закладі має бути засіб для переміщення і підняття хворих та помпа для ентерального харчування і витратні матеріали для неї. («4vlada»).

Радивилів, лікарня

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.