Джерело святої Анни в селі Онишківці. Два десятки фотознімків

Онишківці, джерело святої АнниХто з паломників заїздить у Почаївську лавру, добре відому не тільки в Україні, чує від місцевих прихожан пораду: «А ви ще й до монастиря святої Анни заїдьте, там цілюще джерело, не пожалкуєте».

Туди є трохи дороги – кілометрів двадцять вісім. Але поїхати справді варто. Від Почаєва маршрут пролягає на Кременець, але за кілька кілометрів до цього міста, при виїзді на автошлях Кременець – Берестечко, повернути треба наліво, в сторону Рівненської області. До легендарного джерела залишиться кілометрів дев’ять. Придорожні вказівники підкажуть, коли повернути направо до села Онишківці Дубенського району.

Жителям Радивилівського району потрапити туди ще простіше, адже поблизу хутора Грядки Жовтневої сільради є на Онишківці лісова дорога. Можна, певна річ, вибрати й більш надійну – через Кам’яну Вербу, Рідкодуби, Стовпець, але тут треба буде зробити зайвий «гак». Краще тоді вже їхати від козинського перехрестя в сторону Кременця і повернути наліво там, де повертають і мандрівники зі сторони Кременця. Згідно з картою від Радивилова до Онишківців – 37 кілометрів саме з використанням маршруту від козинського перехрестя до повороту з кременецького шляху.

Випадало бувати біля джерела святої Анни в різні часи. І завжди відвідини справляли благотворний вплив. Тепер уже навіть розташований поряд ліс освоєний під заклади для туристів. Неподалік вивищилися корпуси жіночого монастиря, який почали відроджувати в 1990-і роки. У 2000 році було відкрито жіночий скит Свято-Миколаївського жіночого монастиря (село Городок біля Рівного). Упорядкована і облаштована територія біля церкви святої Анни (з прилеглим цвинтарем) і джерела для прийому зцілюючих процедур.

Історія цього монастиря доволі суперечлива, розповідають, що ось тут, на околиці села, ще в давнину стояв храм, а одного разу, коли внаслідок  татарської навали Онишківці було спалено, – християнський храм пішов під землю. З часом, за легендою, на тому місці пастухи знайшли ікону Праведної Анни і там забило джерело з чудодійною водою – відтоді місцина й приваблює набожних людей, монахів і монахинь.

Скит пишається іконою Божої Матері Онишковецькою – Богородиця зображена на повен зріст. Ікона, як не раз переконувалися, має цілющі і чудотворні якості. Є в монстирі й чудотворна ікона Богородиці Єрусалимська, знайдена на місці того храму, що згорів ще в часи татарського набігу.

Нині черниці монастиря не тільки несуть Божу службу, а й для відвідувачів готують смачні пиріжки-пампушки, пісні пряники, трав’яні чаї.

Сильне враження справляє купання в джерельній воді – її температура завжди однакова (+4 градуси), навіть у холодну пору року багато хто наважується вдатися до триразового занурення – і, за розповідями, ніхто не простуджувався. Бо Віра перемагає сумніви, благодать Божа огортає тіло. За поширеними тут переказами, купання в джерелі святої праведної Анни допомагає від дуже багатьох недуг, зокрема, лікує безпліддя. Для перевдягання є відповідні кабінки для чоловіків та жінок, облаштовані жіноча і чоловіча купальні.

Редактор Радивилів.info.

Фото – тут: http://jasc51.io.ua/album45322_0

Запропоновані за вказною адресою фотознімки зроблені в різні роки (автор – Володимир Ящук, кореспондент Радивилів.info). Представляємо з них лише 2 фото.

Жіночий монастир, с. Онишківці Дубенського району

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

2 коментарі

  1. Микола сказав:

    Все правильно, але дорогу через Стовпець, як і лісову дорогу від Грядків можна проклясти, поки доїдеш до Святого джерела.

  2. Олександр сказав:

    Найспокійніше через с.Верба, 18 км бруківки, і Ви в Онишківцях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.