Естафета мандрує від району до району Рівненщини

Передача естафети в Радивилів

2016 рік. Під час передачі Шевченківської естафети з Корецького в Радивилівський район.

Шевченківську естафету «Дорогами поета на Рівненщині» торік передали в Радивилівський район із Корецького. Акція проходить щорічно, естафету передають від району до району (Радивилівський, Дубенський, Здолбунівський, Острозький, Гощанський, Корецький).

Стартувала вона в 1989 році у селі Пустоіванному Радивилівського району (біля Шевченківської криниці) з ініціативи обласної організації Національної спілки письменників України і її тодішнього голови, відомого прозаїка і поета Євгена Івановича Шморгуна. Тоді називалася «В сім’ї вольній, новій”. Вибір місця зумовлювався переказами, що Тарас побував у цьому селі, повертаючись після перебування в Почаєві та прямуючи до місця Берестецької битви 1651 року, якій присвятив вірш «Ой чого ти почорніло, зеленеє поле?..»

Мета заходу визначалася як популяризація творчості Тараса Шевченка. У районі, який переймає естафету, впродовж року відбуваються літературно-мистецькі заходи за участю учнів, студентів, громадських діячів, письменників, посадовців тощо.  Цього року естафета з Радивилівського району 10 березня буде передана в Дубенський у селі Пустоіванному, біля пам’ятного знака «Шевченкова криниця».

До радивилівців у рамках цієї акції приїздили письменники Лідія Рибенко, Євген Шморгун, Степан Бабій, Ростислав Солоневський, Микола Тимчак, Любов і Микола Пшеничні, Василь Басараба, Микола і Юрій Берези, Михайло Степанюк, Василь Басараба, Юлія Бондючна та інші.

Перша серія репортажних знімків – про відкриття Шевченківських днів на Рівненщині в селі Пустоіванному в 2005 році. Серед гостей бачимо письменників Степана Бабія, Миколу Тимчака, Миколу Пшеничного, артиста, режисера і поета Олексія Заворотнього та інших. Їх приймали керівні працівники району Анатолій Тимошейко, Олександр Пастух, Галина Дмитрук.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Друга серія фотознімків – про вшанування пам’яті Тараса Шевченка в Радивилові в 2011 році – тоді ж відбулася передача Шевченківської естафети «Дорогами поета на Рівненщині» з Радивилівського району в Дубенський. Серед гостей свята були письменники Лідія Рибенко, Євген Цимбалюк, Микола Тимчак, Микола Пшеничний, Василь Басараба, Юлія Бондючна, Микола і Юрій Берези, артист Олексій Заворотній, нинішній народний депутат України Олександр Дехтярчук…

shevch-1

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

shevch-3 shevch-4shevch-5

Цю публікацію знімків з архіву приурочуємо до 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Фотознімки: 2005 рік – Василя Грицайчука, 2011 рік – Володимира Ящука.

 

 

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

1 Response

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.