Етнопарк став центром допомоги переселенцям
В етнопарку “Ладомирія”, що у місті Радивилів на Рівненщині, з 29 березня діє центр допомоги армії та вимушеним переселенцям. Тут їх забезпечують одягом, їжею, побутовою хімією та засобами особистої гігієни, – розповів керівник етнопарку Володимир Дзьобак. Відкриття центру – це необхідність, викликана обов’язком допомогти армії та переселенцям, – сказав очільник етнопарку.
“Тут навіть у кожного громадянина немає вибору. Основним пріоритетом нашої діяльності спочатку була допомога армії – усім можливим. Згодом ми перелаштували нашу “Камінну залу” із місця проведення майстер-класів, навчання, активностей – в центр допомоги тимчасово переміщеним людям”, – розповів Володимир Дзьобак.
Допомога у центрі розділена на декілька блоків: їжа; побутова хімія; засоби особистої гігієни; дитячі речі; одяг.
Частину допомоги ми віддали військовим, – сказав керівник “Ладомирії”.
Гуманітарну допомогу отримують від волонтерів, благодійників та місцевих жителів.
“За нашими заявками допомогу передають волонтерські і благодійні фонди з-за кордону. Як правило, на 80% передають те, що ми просимо. Друге – нам дають гроші, ми купуємо продукти. Третє – місцеві пожертви продуктами”, – додав Дзьобак.
У перший день роботи, за словами керівника “Ладомирії”, центр відвідали понад сто людей.
“Потреба є практично в усьому: продуктах, засобах гігієни, одязі. Також існує гостра нестача в куртках як для дорослих, так і дітей”, – каже Володимир Дзьобак.
Центр поки що працює з переселенцями Радивилівської та Крупецької громад, де проживають люди з Києва та області, Чернігова, Харкова, Коростеня. У планах – розширити територію своєї допомоги.
“Поки що видаємо одноразову допомогу всім. Одяг можна брати раз на десять днів. Дорослим видаємо по дві одиниці, дитині – три”, – уточнює керівник “Ладомирії”. Волонтерам допомагають і самі переселенці.
“Вони приходять, дивляться, питають, чим можуть допомогти. Ми записали їх номери телефонів та – за потреби – долучатимемо їх до допомоги”, – додає керівник етнопарку.
Центр працює три дні на тиждень: вівторок, середа, четвер. В інші дні сортують допомогу. У планах центру, за словами Володимира Дзьобака, перейти на п’ятиденний режим. (“Суспільне”).