Фестиваль індійських колісниць

Фестиваль колісниць «Ратха-ятра» в Радивилові пройде у вівторок, 4 серпня, з 19-ї години на центральній площі Незалежності. Попереднього  разу знайомство радивилівців з індійською культурою відбулося в квітні цього року.

На земній кулі є два знаменитих свята, що супроводжуються велелюдною танцювальною ходою – бразильський карнавал та індійська «Ратха-ятра».

Різні за змістом, вони обидва наповнені радістю і веселощами. Але якщо перший так і залишився традицією в рамках своєї країни, то другий виплеснувся на вулиці багатьох світових столиць і великих міст, у списку яких Нью-Йорк, Сан-Франциско, Лондон, Париж, Будапешт, а в Україні – Дніпропетровськ, Харків, Херсон, Київ, Запоріжжя, Полтава, Рівне, Луцьк та ін. Багато городян з нетерпінням чекають цього свята і стали його постійними учасниками. Все починається з ходи колісниць (слово «ратха» означає «колісниця»).

індійський фестиваль, кришнаїтиКолісниця – символ щастя і процвітання, а Божества, що сидять на ній, обдаровують всіх своїми благословеннями. Учасники ходи з натхненням тягнуть колісницю за канат, тим самим залучаючи у своє життя благополуччя і процвітання. Якщо навіть на європейські ратха-ятри приходять тисячі людей, то на батьківщині свята – в красивому місті світу, розташованому на березі Індійського океану – Джаганнатха Пурі, на фестиваль з’їжджається понад п’ять мільйонів гостей.

У свята «Ратха-ятра» є глибокий езотеричний сенс. Саме духовним благом, яке він несе світу, пояснюється його надзвичайна живучість: у цього свята на віку – цілі тисячоліття. У цей день люди вітають один одного і прославляють Творця. Танці та спів у супроводі традиційних музичних інструментів підсилюють цей настрій загального тріумфу.

Головна мета свята – передати радість і красу духовних відносин людям усіх станів, національностей і віросповідань. Організатори свята – вайшнавський гастролюючий театр «Таттва» міста Дніпропетровськ при підтримці міської влади дуже надіються, що «Ратха-ятра» цього року порадує і жителів міста Радивилів.

На центральній площі нашого міста на вас чекає захоплююча концертна програма: класичний індійський танець, студія ведичного макіяжу, і майстер-класи з хатха-йоги, практика мантр та традиційні індійські співи, розпис рук хною, запальна рок-група «Ананда», сувенірна продукція та справжні індійські частування.

За традицією, учасників свята чекають солодкі вегетаріанські ласощі. Організатори свята сподіваються, що фестиваль «Ратха-ятра» внесе і свою лепту в розвиток у Радивилові традиції благодійності, турботи і милосердя, а також стане свого роду рекламою здорового способу життя: вже багато років на фестивалях «Рахта-ятра» співають, танцюють, радіють і відпочивають без «міцних» напоїв. Така духовна традиція, в якій людина наповнена щастям завдяки природному і здоровому способу життя. Як таке може бути? На це скажемо – краще один раз побачити самому, ніж сто разів почути.

Наталія КОТЮК, м.Радивилів. (Радивилівська районна газета “Прапор перемоги”, 31.07.2015).

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

1 Response

  1. Серпень 5, 2015

    […] будинку культури в квітні; чергове, під назвою «Фестиваль колісниць», відбулося 4 серпня на центральному майдані […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.