Фестиваль індійської культури відбудеться в Радивилові

Судячи з того, що радивилівські діти, дівчата і жінки з задоволенням вивчають рухи і жести індійських танців та цілі хореографічні композиції, а потім виступають у концертах навчальних закладів, на сценах Радивилівського районного будинку культури і в інших містах, можна з упевненістю сказати: запланований на неділю, 26 квітня, фестиваль індійської культури «Намасте», який проходитиме в Радивилівському будинку культури, багатьом припаде до вподоби. До речі, «намасте» – це традиційне індійське привітання і в буквальному перекладі означає «поклін тобі». Знайоме нам з індійських фільмів, коли вітаються невеликим уклоном і характерним жестом – рука притискається до другої руки на рівні серця.

Ми поспілкувалися з Наталією Котюк, співорганізатором  цього свята та київською арт-ведучою культурно-масових подій.

-Фестиваль «Намасте» дає змогу гостям, так би мовити, пірнути в абсолютно іншій світ почуттів, – розповідає вона. – Ми намагаємося створити таку атмосферу, щоб наші відвідувачі насправді  відчули настрій індійської культури, для цього ми запросили гостей із  Києва, Львова, Луцька, Рівного, Хмельницького, адже наша програма дуже насичена і різноманітна. Ось, наприклад, у нас буде така послуга, як розпис рук хною «Махенді», і кожна радивилівчанка зможе прикрасити свої ручки гарними візерунками, а маленьким красуням ми пропонуємо особливий дитячий макіяж, що називається «Гопі доц». Крім того, працюватиме ярмарок корисних подарунків, на якому гості зможуть придбати справжні спеції, пахощі, прикраси, натуральну косметику, книги, сувеніри тощо.

А ще буде представлена традиційна кулінарія, яка приємно здивує великим вибором найсмачніших страв індійської культури –  від солодощів «Ладу», «Радхарані», «Гауранга», «Джаганнатха» до пряних індійських «Самосів» з овочами і надзвичайно ніжних «Кофт» в кисло-солодкому соусі. І це ще не  все! У нас буде окрема програма для діток і незабутній показ мод для всіх, хто любить вишукану красу. Також фестиваль  прикрашатимуть фантастичний живий вокал і солодка гора страви «Халава», яку зможе скуштувати кожен гість фестивалю  як подарунок від організаторів.

А на завершення гостей очікуватиме  фантастичний спектакль від київського театру «Нью Навадвіпа», який відбудеться у глядацькій залі будинку культури в Радивилові.  Це чудова історія подорожі однієї закоханої пари, яка вирішила провести свій медовий місяць саме в Індії. Одним словом, краще один раз побувати, ніж сто разів почути, приходьте самі і запрошуйте друзів!

-Чому саме фестиваль індійської, а не української культури? – поцікавилися у Наталії.

-Останніми роками я активно подорожувала,  із багатьох країн, де побувала,  Індія мене вразила найбільше. Вразили саме простота їхнього життя, вміння жити сьогоднішнім днем і бути вдячним за те, що маєш зараз. Доброта і взаємодопомога –  це те, що несе і наш фестиваль. Ми прагнемо надихнути людей на віру в доброту, на бажання культивувати  в собі силу духа. Цей фестиваль –наче острів  краси, миру, радості і спокою серед океану життєвих випробувань. До речі, Індія має дуже багато схожого з Україною, ті, хто завітають на наш фестиваль, зможуть побачити це на власні очі.

 -Чому вирішили провести такий фестиваль у Радивилові?

-Фестивалі такого формату вже давно проводяться по всій Україні і за її межами і з кожним роком набирають дедалі більших обсягів. Такі великі міста, як Київ, Дніпропетровськ, Чернівці, Одеса та інші, неодноразово мали змогу насолодитися колоритом таких свят. Тепер –  черга нашого рідного міста. Такі заходи повинні проходити не лише у великих містах, адже і в маленьких живуть такі ж люди, які  прагнуть до яскравого і цікавого життя.

 -Дякуємо за приємну розмову і очікуємо дійсно оригінального свята!

Початок фестивалю о 16 годині 26 квітня, в неділю. Частину зібраних коштів артисти відправлять на потреби АТО (при тому, що вартість квитка досить невисока – 25 грн.).

Наталія Каючко. (З пошти Радивилів.info).

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.