Форпост “русского міра” в нашому краї

В умовах неоголошеної війни Росії проти України лінія фронту проходить не лише на сході, а й на заході, наголошує газета «Голос України». Тут, як стверджує видання, головною ударною силою агресора є УПЦ Московського патріархату, яка на Тернопільщині перетворила один з найвідоміших монастирів на світі – Почаївську Свято-Успенську лавру – на форпост «русского мира».

«Сьогоднішній Почаїв – це потужна пропагандистська вежа, що з високої Кременецької гори посилає певний запрограмований Росією сигнал», – наголошує дописувачка видання Світлана Чорна.

Усі, з ким їй довелося поспілкуватися в обителі й за її стінами – охоронці, прихожани різного віку, зокрема молоді дівчата, жіночки, що торгують на сходах до монастиря продуктами, вважають, що війна на Донбасі розв’язана українськими політиками (олігархами, мародерами і далі по списку), а Росія та Путін тут ні до чого.

Авторка статті наголошує, що церква, як і будь-яке інше громадське об’єднання, бере активну участь у суспільному житті та є одним із потужних джерел впливу на політичні та суспільні установки своїх прихожан. «Недооцінка владою загроз, які несе УПЦ МП, нехтування тим, що в Почаївській лаврі, підпорядкованій цій російській структурі, виховують і множать п’яту колону, проводять діяльність, скеровану на деконсолідацію та розбрат у суспільстві, це також пряма загроза соціальній та національній безпеці нашої держави», – наголошує авторка статті «Почаївська лавра – форпост «русского мира».

(https://www.radiosvoboda.org/a/30813698.html)

Почаїв, лавра

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.