Фоторепортаж з ланів агрокорпорації “Крупець”

Боратин, Радивилівський район

Завантаження бункерів сівалок насінням: механізатори В.Парійчук, Р.Гонтар, О.Шевчук і головний агроном комбікормового заводу Ю.Семенюк.

Природа непередбачувана. І як би вона сьогодні не вередувала, господар насамперед мусить думати про день завтрашній. Тож пора нині, незважаючи ні на що, гаряча. І весняно-польові роботи відбуваються загалом у звичному режимі. Щоправда, дехто з власників городів уже і картоплю встиг посадити, викликавши у сусідів сумніви щодо оптимальності термінів...

Керівники і спеціалісти аг­рокорпорації «Крупець» Радивилівського району, відки­нувши скептицизм, керуючись наукою і передовими техноло­гіями, налаштовані оптимістично. Покладаються на свої знання і сумлінність трудівників. Тож ми­нулого сприятливого тижня на полях господарства повним хо­дом тривав весняний комплекс робіт.

Моїм гідом був головний агроном комбікормового заводу (одного із структурних підроз­ділів агрокорпорації) Юрій Се­менюк. На 100-гектариому полі біля села Боратин (тут господарство має виробничий підрозділ і орендує поля) механізатори В.Парійчук, Р.Гонтар, О.Шевчук за кермом МТЗ-82 з сівалками точ­ного висіву «оптима» заробляли в грунт насіння цукрових буряків. Робота спорилася, адже меха­нізатори – досвідчені, техніка – надійна, ширина захвату сівалки – 5,4 метра.

У господарстві подбали і про пальне, і про насіння (використовують висо­коврожайні сорти закордонних селекцій, тож торік врожайність солодких коренів склала від 600 до 670 центнерів з га). Уже засіяли цукристими понад 400 га. А ще трохи більшу площу треба буде впорати (всього 1000 га).

Юрій Георгійович також додав, що у господарстві ярий ячмінь уже посіяли
на 900 га, підживили 1500 га озимої пшениці. У ці дні зайняті цукристими, після них (десь з 5 квітня) сіятимуть кукурудзу (2100 га), а вже після Пасхальних свят – сою на 1700 га. Звісно, із завданнями добре впораються. Адже весняний комплекс робіт тут триває чітко, злагоджено і організовано.

Наприклад, на сусідньому 120-гектарному полі механізатори П.Червоний і В.Приймак вносили органіку під посіви кукурудзи, безперебійній їхній роботі сприяв О.Павлов, який вантажив добриво на гноєрозкидачі.

Та й керівництво агрокор­порації робить чимало для заохочення трудівників. Ска­жімо, нещодавно підвищили на 10 відсотків оплату праці. Нала­годжено пільгове харчування механізаторів, які задіяні на польових роботах…

Але не лише у високий вро­жай вкладає кошти господар­ство. І в Боратині у ці дні пов­ним ходом тривають рекультиваційні роботи на місці ко­лишньої колгоспної тварин­ницької ферми. Усе придатне свого часу знай­шло нових своїх господарів. А 6-гектарна площа біля села залишилася вкрита вибоїнами і купами сміття. Як зауважив ко­мерційний директор агрокор­порації Вадим Варфалюк, госпо­дарство вирішило облагоро­дити цю ділянку, зробити з неї відпочинкову зону. Тож насам­перед провели її рекультива­цію, засіяли багаторічною тра­вою, розбили своєрідний парк, в якому уже висадили, як у тій пісні, «рядочками» більше ти­сячі берізок, 100 сосонок, 100 ялинок, 170 туй.

Роботи три­вають уже четвертий тиждень, сумлінно тут трудяться механізатори В.Додь, І.Сінчук, С.Петруля, водій В.Чалик. До Пасхи керівництво господарства обі­цяє звести тут ще й дитячий і спортивний майданчики. Тож у жителів Боратина, особливо юних, буде подвійне свято. Ад­же уже матимуть де цікаво й змістовно проводити час.

Василь СЕМЕРЕНКО. (Радивилів, районна газета «Прапор перемоги», 3.04.2015). Фото автора.

Боратин, Радивилівський район

П.Червоний, В.Приймак, О.Павлов, механізатори.

Боратин, Радивилівський район

Дерева садять начальник служби охорони агрокорпорації О.Костюк і механізатор В.Павлов.

 

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.