Гідроелектростанція в сусідньому районі

У сусідньому з Радивилівським – Демидівському районі є таке підприємство, як ТзОВ «Малий енергетичний комплекс», що обслуговує Хрінницьку гідроелектростанцію.

Вона була пущена в дію 1958 року (потужність – 900 кВТ/год) і призначалася для енергопостачання сімнадцяти колгоспів. ГЕС розташована на Хрінницькому водосховищі (село Хрінники), яке утворене на річці Стир. До речі, річка перед входом до території Демидівського району слугує північною межею Радивилівського. Площа басейну водозбору сховища, за даними Вікіпедії, становить 2040 км кв., об’єм води 50 млн. м³.

Однак електростанція працювала нестабільно. У 1977 році почався демонтаж турбін.

HES-2У 1989 році виявили карстові порожнини поблизу дамби, і для її ремонту водосховище залишили без води. Ремонтно-відновлювальні роботи, кріплення основи греблі та капітальне лагодження споруд напірного фронту врешті-решт оживили надії на відновлення функціонування ГЕС. На гребені греблі з вісьмома водоскидними отворами реконструювали проїжджу частину автомобільної дороги (довжина цієї частини –39 м, висота – 12 м).

Хрінницька ГЕС (на дві турбіни) запрацювала знову в березні 2002 року. За добу електростанція виробляє 19200 кВт/год. електроенергії. Питома вага підприємства у загальному виробництві Демидівського району становить 15%. На обслуговуванні ГЕС зайняті 14 чоловік. Але водосховище – це не тільки ГЕС, це й водопостачання, боротьба з повенями, рекреація, рибогосподарська діяльність, відома на півдні Рівненщини зона відпочинку.

Для Радивилів.info – за матеріалами Інтернету.

Степан Мелих

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.