Голова ОДА побував на підприємствах у селі Крупці і Радивилові

«Радивилівмолоко» – одне з найбільших молокопереробних підприємств Рівненщини. Нещодавно з його роботою ознайомився голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Коваль.

На сучасному обладнанні в селі Крупець, центрі територіальної громади, тут перероблюють сотні тонн молока. Постачання сировини та її переробка повністю автоматизовані, тобто минають «контакт із руками». Це значно підвищує якість продукції, асортимент якої постійно розширюється. Тут виготовляють більше 30 видів молочних продуктів. Продукція впевнено завойовує прихильність наших та закордонних споживачів.

Окрім того, «Радивилівмолоко», яким керує депутат обласної ради Анатолій Грисюк, стимулює розвиток дрібних фермерських господарств та молочних ферм. Адже закуповує у них сировину. Партнери – господарства області, а також Волині, Львівщини та Тернопільщини.

«Радивилівмолоко» працює ефективно: справно сплачує податки, забезпечує роботою майже 690 наших співгромадян. У планах підприємства – будівництво сучасних очисних споруд та складу готової продукції. А також запровадження нового виду упаковки.

Таким підприємствам на Рівненщині – лише «зелене» світло, підкреслив на своїй сторінці у соцмережі керівник області.

***

Агрокорпорація «Крупець» на Радивилівщині налаштувала повний цикл виробництва. Більше того, розробили власну технологію натуральних кормів без домішок. У результаті – в яйці і курячому м’ясі повністю відсутні антибіотики, зазначив у своєму дописі в фейсбуці голова облдержадміністрації Віталій Коваль, який недавно побував у цій великій багатогалузевій компанії, котру очолює заслужений працівник сільського господарства України Володимир Варфалюк.

Вона включає чотири підприємства у селі Крупець – центрі територіальної громади Дубенського району. Спеціалізуються на вирощуванні сільськогосподарських культур, виробництві курячих яєць, м’яса бройлерів, переробці соняшнику, комбікормів, сушінні і зберіганні зерна.

Це економічно активна компанія нашого регіону. Завдяки мільйонним інвестиціям розширює своє виробництво, збільшує обсяги поставок якісної продукції споживачам, впроваджує європейські стандарти якості.

Як результат, конкурентоспроможність агрокорпорації зростає не лише на місцевих, а й закордонних ринках. Продукцію птахівництва експортує до 16 країн світу, у тому числі Африки й Азії. У планах компанії – налагодження виробництва рафінованої олії та майонезу.

Це приклад соціально відповідального бізнесу, підкреслив В.Коваль. Компанія стабільно сплачує податки, чим наповнює бюджети різних рівнів. Забезпечує роботою майже 260 людей.

Голова ОДА обговорив з керівництвом агрокорпорації питання спрощення дозвільних документів, створення рівних умов господарювання поряд із дрібними товаровиробниками.

***

Голова ОДА Віталій Коваль ознайомився і з роботою швейної фабрики «Маяк», що у місті Радивилів. Підприємство спеціалізується на пошитті чоловічого та жіночого одягу. Тут виготовляють 70 тисяч виробів на рік.

За словами директора «Маяка» Віталія Ткачука, сучасне обладнання дозволяє виготовляти швейні вироби високої якості, з урахуванням сучасних тенденцій. Тому фабрика співпрацює з відомими торговими марками, у тому числі постачає одяг для всесвітньо відомого бренду «Zara».

«Незважаючи на пандемію, «Маяк» – одне з небагатьох підприємств, яке не скорочувало своїх працівників», – сказав Віталій Коваль.

Важливим фактором для області є і те, що підприємство експортно орієнтоване. Впродовж 20 років воно співпрацює з партнерами зі Швеції, Німеччини, Бельгії, Польщі. Завдяки такому бізнесу область має позитивне сальдо, тобто експорт перевищує імпорт. Нагадаємо, лише у 2020 році експорт товарів на Рівненщині збільшився на 6,6 відсотка проти минулого року.

«Розуміємо, що пандемія дійсно вносить корективи у виробничі плани. Але приємно те, що конкуренцію підприємство витримує і шиє товари для Європи. Зокрема, для Німеччини, Латвії та інших країн. Особливу увагу необхідно приділити підготовці кадрів, бо забезпеченість таких виробництв кваліфікованим персоналом – це основна проблема. Будемо ініціювати корективи в обласну програму з регіонального замовлення, щоб наші професійно-технічні заклади готували робітників для підприємств області», – зазначив Віталій Коваль. Про це відвідання підприємства розповіла парламентська газета “Голос України “.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.