Головний поліцейський області – про Радивилів

На порталі OGO.ua вчора проводилася інтернет-конференція з головним поліцейсьим Рівненської області Сергієм Князєвим. Полковник відповідав на всі запитання.

Один із читачів сформулював запитання так:

«1. Чому не чіпаєте валютчиків (продуктовий ринок, автовокзал-сільпо), натомість ганяєте бабусь які змушені продавати городину, щоб заробити на життя???
2. Парковка біля Блюзу – щодня вечором тротуар забитий дорогими автівками, поліції ні разу там не бачив. Правила одні для всих????
3. Останнім часом багато випадків автомобільних пограбувань із розбитим склом автомобіля. Хотілось б якихось конкретних коментарів, а також опублікування певної статистики по різним видам злочинів.
Враження від нової поліції – картинка нова, гарна, але по суті кардинальних змін немає».

ВІДПОВІДЬ:

“Лад з вуличною торгівлею наводить патрульна поліція. І хочу наголосити, що з бабусями якраз немає проблем. Проблеми виникають з тими, хто «під бабусь» має сталий бізнес, щодня реалізовуючи численну кількість свого товару. Виставляючи свої буси з продуктами і професійними продавцями на вулиці, поруч з селянами, які дійсно змушені продавати городину, щоб заробити на життя, ці люди користуються недосконалим законодавством у цій сфері та роблять свій бізнес. З приводу валютчиків, хочу зазначити, що на сьогодні покарання за цей вид правопорушень є неефективним та, фактично, недієвим. Зокрема, стаття 162 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за порушення правил про валютні операції. Так, незаконні скуповування, продаж, обмін, використання валютних цінностей як засобу платежу або як застави – тягнуть за собою попередження або накладення штрафу від тридцяти до сорока чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією валютних цінностей. Крім того, за результатами розгляду складених адмінпротоколів у суді, в переважній більшості приймалось рішення про повернення коштів, у зв’язку з проблематикою доведення, що ці кошти були придбані злочинним шляхом. Тому зміни повинні відбутися на законодавчому рівні: або декриміналізація цього виду діяльності, або посилення відповідальності, тоді покарання в цьому випадку має бути дієвим. Ми знаємо про цю проблему та працюємо над її вирішенням.
поліціяЯ візьму це до уваги та повідомлю патрульну поліцію для вжиття заходів.
З приводу крадіжок з автомобілів спостерігається наступна тенденція: за 2015 рік у Рівному зареєстровано 159 таких правопорушень, за 2016 – 263. Динаміка росту — на 65% більше. Всього по області зареєстровано 301 крадіжку з автомобілів. Так, дійсно, цифри розкриття є жалюгідними, але вони традиційно жалюгідні. У 2015 році розкрито 17 таких крадіжок, а в 2016 – 11. Так, це мало, але такий низький відсоток розкриття спостерігався і минулими роками. Тобто, це загальна проблема і, як мені доповідає керівник поліції Рівного, міська влада активно ініціює програму «Безпечне місто». Якщо у місцях концентрації транспортних засобів, які залишаються на вулиці у нічну пору доби, максимально встановити камери спостереження, то й, відповідно, рівень затримання злочинців збільшиться, а кількість крадіжок зменшиться. І це не є проблема лише поліції. Це є загальна проблема всього регіону та всієї країни, коли нижчає рівень доходів населення, підвищується рівень злочинності та, передусім, зростає вулична злочинність. Але знову ж таки, хочу наголосити, що ця проблема перебуває у мене на контролі, і, якщо у січні-лютому жодної такої крадіжки не розкрито, то у травні-червні – 5. Крім того, у розкритті такого виду злочинів є й ще один аспект. Як правило, крім грошей, документів і особистих речей викрадають навігатори та відеореєстратори, які, навіть, якщо і затримали зловмисника, ідентифікувати, в більшості випадків, без інших доказів, не вдається. А коли це буде підкріплено відеозображенням з камер спостереження, ми зможемо набагато швидше довести, що саме ця конкретна людина вчинила саме цей злочин. Тому цю проблему потрібно вирішувати комплексно, не лише силами поліції. Як приклад, хочу відмітити Радивилів, де по всьому місту встановлені камери, в поле зору яких потрапляють і дитячі майданчики. І поліцейські цілодобово дивляться в монітор і бачать, що відбувається. Тобто, місцева влада вирішила, що безпека дітей — найважливіша. Тому, за прикладом Радивилова, у Рівному можна це також запровадити і зробити ще й акцент на безпеці вулиць, в тому числі і на залишених на них автомобілях”, – зазначив Сергій КНЯЗЄВ.

Більш докладно з відповідями головного поліцейського області можна ознайомитися тут:

http://ogo.ua/articles/view/2016-07-18/77938.html

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.