Готується до виборів Козинська громада

Козинська об’єднана територіальна громада (з центром Козин) готується до виборів, призначених на 28 серпня 2016 року.

ЦВК визначила кількість одномандатних виборчих округів, що утворені для організації перших виборів депутатів Козинської сільської ради і сільського голови, – таких округів 26. Тобто саме стільки й буде депутатів у новообраній раді.

Згідно з календарним планом основних організаційних заходів з підготовки і проведення перших виборів (постанова ЦВК №289 від 7.07.2016) до 23 липня включно мають бути подані до виборчих комісій відомості щодо зареєстрованих політичних партій та їх місцевих організацій із зазначенням керівників таких партій та місцевих організацій.

Козин, вибориЗавтра, 24 серпня, на офіційному веб-сайті ЦВК має з’явитися перелік партій, якими прийнято рішення про участь їх місцевих організацій у цих виборах.

З понеділка, 25 липня, розпочнеться висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського голови Козинської об’єднаної територіальної громади. Подання до територіальної виборчої комісії документів для реєстрації кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського голови має бути здійснене до 3 серпня включно. А до 4 серпня включно має бути прийняте рішення про їх реєстрацію або про відмову в реєстрації.

З дня, наступного за днем прийняття рішення про реєстрацію кандидата, тобто з 5 серпня, розпочнеться передвиборча агітація.

До 6 серпня мають бути оприлюднені відомості про реєстрацію кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського голови у визначений комісією спосіб. Оскільки Козинська громада поки що не має свого сайту в Інтернеті, це доведеться зробити через районну газету «Прапор перемоги» або в інший передбачений спосіб.

У зв’язку з виборчою кампанією, яка охоплює території Березинівської, Добриводської, Жовтневої, Іващуківської, Козинської та Пустоіваннівської сільрад, консультанти «Децентралізаційного марафону» нещодавно розповіли сільським головам та секретарям рад про нові повноваження громади після виборів. Експерт з бюджетних питань Людмила Кушнер наголосила на важливості повноважень держави. Адже громади отримують освітню, медичну субвенції та кошти на розвиток інфраструктури. Виконавчий директор рівненського відділення Асоціації міст України Тетяна Грещук закликала громаду не розслаблятися після виборів, а навпаки – працювати, не покладаючи сил.

Козинська об’єднана територіальна громада стане третьою такого типу громадою в Радивилівському районі, після Радивилівської (з центром Радивилів) і Крупецької (з центром Крупець).

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

2 коментарі

  1. Володимир сказав:

    ” Оскільки Козинська громада поки що не має свого сайту в Інтернеті, це доведеться зробити через районну газету «Прапор перемоги» або в інший передбачений законом спосіб…”
    Поясніть, яким це законом “передбачений” цей спосіб? Закон України “Про місцеві вибори” (ч.7 ст.43) зобов’язує: “Відомості про реєстрацію кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости із зазначенням суб’єкта висування, прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), числа, місяця, року народження, відомостей про громадянство, освіту, партійність, посаду, місце роботи (заняття), місце проживання кожного кандидата в депутати не пізніш як за 21 день до дня голосування оприлюднюються відповідною територіальною виборчою комісією у визначений нею спосіб.” Аналогічно і відомості про реєстрацію кандидатів у депутати (ч.8 ст.42 ).Розцінки районної газети “Прапор перемоги ” не додають виборчим комісіям бажання визначити її, як спосіб оприлюднення інформації.Додам, що для цього можна скористатися офіційними сайтами райради або райдержадміністрації.

    • Редактор сказав:

      6 серпня минуло, а де вони, оприлюднені відомості про реєстрацію кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського голови? Може, на парканах порозвішували?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.