Готуються до ювілею відомого вченого-історика

Свєшніков Ігор КириловичУ Радивилівському районі здійснюються заходи з підготовки до відзначення 100-річчя від дня народження відомого історика-археолога, дослідника Берестецької битви 1651 року, доктора історичних наук і академіка польської Академії Ігоря Свєшнікова. Про хід реалізації наміченого вчора в черговий раз йшла мова на засіданні відповідної районної комісії.

Своє дитинство майбутній вчений провів у селі Хотин на Радивилівщині. Не так давно місцевій школі присвоєно ім’я І.Свєшнікова. Матеріали, йому присвячені, останнім часом опублікували краєзнавці Надія Мельник з Хотина (у книзі «Святі місця землі моєї» і в районній газеті «Прапор перемоги»), Володимир Ящук з Радивилова (в книзі «Радивилів у перегуках віків»).

Як розповіла кореспондентові Радивилів.info Надія Андріївна Мельник, на околиці Хотина проводяться роботи з облаштування місцевості, де була садиба Свєшнікових. Очищено від сміття територію, висаджено 160 берізок і 40 туй, відсипано і впорядковано пішохідні доріжки. Тут планують встановити пам’ятний знак на честь Ігоря Кириловича.

Меморіальна дошка з’явиться на приміщенні школи – в цьому обіцяв допомогу народний депутат України О.Дехтярчук. Надія Мельник готує дослідження на обласну наукову конференцію, присвячену 100-річчю від дня народження І.Свєшнікова, яка відбудеться в Рівному у жовтні (опрацьовує спогади хотинців про Свєшнікових). Ігор Кирилович народився 19 жовтня 1915 року в Києві, а помер 20 серпня 1995 року в місті Дубно. Жив у Хотині, Радивилові, Львові…

⇒ПУБЛІКАЦІЇ ПРО І.К.СВЄШНІКОВА НА НАШОМУ САЙТІ:

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.