Хресна дорога біля сільської церкви ПЦУ

17 березня у селі Берлин, Бродівського району, відбулося перше врочисте Богослужіння на новоствореній Хресній дорозі, яку прихожани Православної Церкви України села збудували навколо храму Святої Параскеви.

Як канонічно заведено у християн східного обряду, вибудована Хресна дорога у Берлині з 14-ти пам’ятних знаків, виготовлених із чорного граніту, на яких зображені Страсті Господні, які терпів Ісус Христос дорогою на Голгофу.

В урочистих Богослужіннях першої Хресної Дороги в селі Берлин взяли участь настоятель сільського храму отець Василь Фітьо, священики із сусідніх сіл Лагодів та Конюшків, прихожани церкви Святої Параскеви та гості.

Після спільної молитви з проповіддю виступив настоятель церкви Введення в Храм Пресвятої Богородиці сусіднього села Лагодів отець Ігор Крук. У своїй промові він зазначив, що в цю неділю торжества Православ’я –  перемоги над іконоборчою єрессю  –  тут зібралися люди, щоб пройти дорогою страждань Господа нашого Ісуса Христа, яку прихожани церкви спорудили в пожертву для розп’ятого Спасителя, як винагороду за прощення гріхів та любов, з якою Він віддав своє життя за усіх нас.

«Ми пройшли з молитвою від стації до стації цієї Хресної дороги, роздумуючи над стражданнями Ісуса, роздумуючи над своїми гріхами й просили у Спасителя бути милосердним до нас. Але важливо, яке місце ми займемо у своїй Хресні дорозі життя? Чи ми будемо тим Пілатом, який видав несправедливий засуд для Ісуса? Чи ми будемо тими воїнами, які Його били? Чи ми будемо тими жінками, які плакали за Христом? А може ми будемо тим Симоном Киринейським, який допомагав Ісусові нести важкий хрест? Чи будемо Веронікою, яка не лише плакала з усіма над страстями Ісуса, але в реальний спосіб надала Йому допомогу – обтерла закривавлене обличчя Спасителя… Задумаймось та знайдімо своє місце у Хресній Дорозі життя», –  сказав отець Ігор Крук.

Михайло Шишка (Leopolis.news).

Село Берлин розташоване за 10 км від Радивилівського району, автодорогою від села до міста Радивилів – 15 км.
Берлин, село

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.