Ігор Левчук: До марафонського забігу готувався сім місяців

Ігор Левчук, Радивилів.

Фінішує Ігор Левчук (м.Радивилів).

Вчора на нашому сайті з’явилася замітка про двох радивилівців, які взяли участь у масштабному марафоні у Кишиневі (Молдова). Я зустрілася з одним із них – з Ігорем Левчуком, який подолав усю дистанцію (а це 42 кілометри 195 метрів!), ще й здобув почесне 6 місце.

Ось про що розповів Ігор виданню Радивилів.info.

-Як виникла ідея взяти участь у змаганнях з марафонського бігу і що цьому передувало?

-Спорт – це моє покликання, моя професія, моє захоплення. Як керівник фізвиховання Радивилівського професійного ліцею та голова молодіжної громадської організації, туристичного клубу «Карабінчик» (Радивилів), я завжди пропагую здоровий спосіб життя. А, як відомо, найкраща пропаганда – це власний приклад. Мені завжди було цікаво дослідити свої можливості у різних видах спорту (звичайно, в розумних межах). Спочатку я спробував велосипедний марафон (про досягнення Ігоря в велосипедному спорті ми вже розповідали. – Н.М.). Для різноманітності захотілося взяти участь і в змаганнях з бігу – для початку хоча б у півмарафоні.

Бігом я займаюся давно, але програмні тренування до марафонського забігу виконував сім місяців. Бігове навчання складало не менше 40 кілометрів на тиждень та 150 км на місяць. Отже, це було продумане довготривале тренування, бо я – не прихильник бездумних експериментів над своїми фізичними можливостями.

-Чому саме Кишинів?

-Коли я тренувався, у моїх планах спочатку був Харків – там забіг проводився 11 квітня, але за сімейними обставинами я туди не потрапив. Тому я налаштувався 26 квітня поїхати до Львова та взяти участь у марафонському забігу. При фінансовій підтримці ТМ «РадиМо» з’явилась можливість поїхати в Молдову та взяти участь у Кишинівському марафоні. Для мене ця нагода була особливою, тому що я жодного разу не бував за кордоном. Отож хочу подякувати за це спонсору.

-Розкажи про враження від самого забігу?

Марафон, Кишинів

-У святі бігу в м. Кишиневі взяли участь близько 10 тис. учасників з 30 країн світу. Кожен міг вибрати зручну для себе дистанцію (3 км, 10 км, 21 км, та 42 км 195 м). Я спробував зазіхнути на максимальну дистанцію. Старт був загальний. Починати забіг з натовпом людей – це неймовірні емоції, купа позитиву, казкова атмосфера, яку неможливо передати словами. Організація свята була на високому рівні. Через кожних сто метрів волонтери роздавали воду, на місцях розворотів – апельсини та банани. Перед початком забігу кожному учаснику вручали «Стартовий пакет», який містив рюкзак, футболку, шоколадні батончики, стартовий номер з чіпом для фіксації хронометражної системи, інструкції, карту маршруту з перепадами висот.

-Цікаво, чи виникали сумніви під час забігу, що можеш не здолати усієї дистанції?

-Найбільша дистанція, яку я пробігав, – 23 кілометри. Тому на 33 кілометрі відчув забиття ніг (адже маршрут пролягав асфальтованими вулицями міста) та поколювання в животі. Слід зазначити, що температура в цей день була +24°C. Щоб переконатися, що симптоми дискомфорту не збільшуються і я можу продовжувати забіг, мені довелося тричі переходити на ходьбу тривалістю до 1 хв. Та це не завадило мені показати хороший результат, оскільки на фініш я прибіг шостим з часом у 3 год. 17 хв. 5 сек. За це я отримав медаль фінішера. Згодом десятьох учасників, які показали найкращі результати, запросили на сцену для офіційного нагородження. Я отримав призовий сертифікат на 1500 молдавських лей (2250 грн.).

-Радивилів гордиться такими жителями, як ти. Чи плануєш поліпшувати свій результат?

-Так. Планую взяти участь у Київському марафоні, який проходитиме 27 вересня.

-Успіхів тобі у всіх твої починаннях, Ігоре. Дякую за розмову.

Наталія Мелих, кор. Радивилів.info.

Фото Тараса Підгірняка (м.Радивилів).

Див.: 200 кілометрів велосипедного пробігу за день. Радивилівцю це під силу!

Наталя Мелих

кореспондент

You may also like...

1 Response

  1. Вересень 28, 2015

    […] у таких представницьких змаганнях, попередній його марафонський біг у Кишиневі в квітні 2015 року приніс йому 6-е місце, цього разу Ігор поліпшив свій […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.