Інтернет-шахраєм виявився неповнолітній

Дубенською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом вчинення особою шахрайських дій, пов’язаних  з купівлею-продажем товарів через мережу Інтернет.

ноутбукВстановлено, що зловмисник розміщував на інтернет-сайтах безкоштовних оголошень завідомо неправдиві відомості про продаж різного роду товарів (мобільні телефони, велосипеди, запчастини до автомобілів), отримував завдаток, але потенційним покупцям нічого не відправляв.

Останні й звернулися із заявами до правоохоронних органів, адже після переказу грошей «продавцю» той зникав з поля зору, видаляючи оголошення з мережі.

На цей час особу зловмисника, який збагачувався шляхом зловживання довірою людей, встановлено. Ним виявився 17-річний житель міста Дубно.

Органом досудового розслідування  інкриміновано хлопцю 18 епізодів злочинної діяльності та повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 190 КК України (шахрайство).

Діями неповнолітнього завдано збитків 18 потерпілим з різних областей України на загальну суму 20 тис грн.

Найближчим часом обвинувальний акт щодо підозрюваного буде скеровано до суду для розгляду.

Хлопцю загрожує покарання у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадські роботи на строк до 240 годин, або обмеження волі на строк до 3 років.

Довідково: згідно з нормами законодавства особи, яким до вчинення злочину виповнилося 16 років, підлягають кримінальній відповідальності.

Матеріал Дубенською місцевою прокуратурою 

надіслано для опублікування в Радивилів.info.

 

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.