Із криниці печалі. Радивилівщина
Збірники спогадів та документів із серії книг “Реабілітовані історією”, що їх понад двадцять років тому почало випускати видавництво “Азалія” Рівненської організації Спілки письменників України, містять матеріали і по Радивилівському району. До редакційно-видавничої групи входили літератори Петро Велесик, Лідія Рибенко, Євген Шморгун (керівник групи), Інна Нагорна і Володимир Ящук (він і готував матеріали про Радивилівщину).
Сьогодні виміщуємо в форматі PDF перший із випущених збірників «Із криниці печалі» (Рівне, 1993). Тут ви знайдете спогади, документи, листи та інші матеріали про жителів Рівненщини, які зазнали репресій з боку польських, німецьких та московсько-радянських окупантів.
Матеріали книг свідчать про масові репресії на Рівненщині, зокрема, у 1944 – 1953 роках, про депортацію населення у віддалені райони колишнього СРСР, здебільшого на освоєння російського Сибіру, і про нелюдське «розкуркулення». Використано архівні документи, що розкривають антигуманну сутність тоталітарного режиму, котра й сьогодні дається взнаки в імперській політиці Кремля.
У Радивилів.info маємо на меті опублікувати принаймні ще три збірники «Із криниці печалі», які, будучи опрацьованими нами у відповідній програмі, дадуть змогу читачеві знайти необхідну інформацію за пошуковими словами.

Візитка Євгена Штендери, головного редактора “Літопису УПА”, з автографом для Володимира Ящука (1993 р.)
СКАЧАТИ:
2 коментарі
[…] ДИВ.: Із криниці печалі. Радивилівщина […]
[…] Із криниці печалі. Радивилівщина […]