Камені з цілющою силою творять дива. Село Довгалівка

На території України є чимало каменів з цілющою силою, які творять справжні дива. Люди приписують їх походження святим або божествам, а вчені, досліджуючи незвичайні камені, губляться в здогадах і не знаходять наукового пояснення феноменам. Сьогодні інформаційний портал Znaj.ua представив п’ять особливих місць із каменями. Серед них – село Довгалівка (колишні Великі Жабокрики) Радивилівського району на Рівненщині.

Розповідь про це – публікуємо.
Довгалівка, Радивилів - районУ селі Довгалівка Радивилівського району Рівненської області є справжнісінька чудотворна святиня. Понад 150 років на території місцевої школи з-під землі росте кам’яний хрест. При чому, зростає в прямому сенсі слова – камінь щороку збільшується в розмірах, чому не можуть дати наукове пояснення. Місцеві жителі розповідають, що він несе в собі велику благодать і допомагає позбутися від будь-якої хвороби.

Історію диво-каменю знає мешканка села Софія Бондарчук. Одного разу її прадід Антон з дружиною орали поле і наткнулися на камінь. Щоб він не заважав польовим роботам, вирішили його викопати. Коли жінка з лопатою в руках йшла на поле, хтось із рідних наздогнав її і повідомив, що граючи в тазику з водою, потонула їх дитина. Відразу після похорону убитій горем матері наснився сон, що в той камінь чіпати не можна, адже це зростає святиня.

Незабаром важко захворів і Антон. У чоловіка загноїлося три ребра. Надії на його одужання були зовсім мізерними. Одного разу селом проходила незнайома жінка і сказала селянинові, що він повинен накрити хреста, який росте у нього на городі, щоб дощ і сніг не падали на нього. Тоді, мовляв, хвороба і відступить.

“Мій прадід Антон Бондарчук хотів побудувати біля каменю каплицю. Але тодішній священик назвав занадто високу суму за будову. Тоді мій прадід пішки пішов до Києва до протоієрея Іоанна Кронштадського, якого згодом православна церква визнала як святого. Тільки він став перед ієрархом на коліна, як Іоанн говорить йому, що поки він добереться додому, в селі буде новий батюшка, і каплицю він таки побудує. Коли прадід повернувся додому, батюшки в селі вже дійсно не було. Незабаром над кам’яним хрестом побудували дерев’яну каплицю”, – розповідає Софія Бондарчук.

Під час Першої світової війни каплицю розібрали, а дошки використовували на обігрів сільського клубу. У 1914 році поряд зробили братську могилу.

Жінка розповідає, що особисто була свідком кількох випадків зцілення. Дах у каплиці зовсім поржавів і одному чоловікові з сусіднього села, у якого був сліпий син, наснилося, що він повинен замінити його. Як тільки він закінчив роботу, дитина стала бачити. А одного разу привезли в святиню п’ятирічного хлопчика, який не міг говорити. Після молитви біля хреста дитина відразу ж заговорила.

Зараз до цього святого місця часто приходять люди і просять про зцілення від хвороб. Дуже багатьом зростаючий камінь вже допоміг – так що історій вистачає.

Повний текст статті Олени Вовченко дивитись тут: http://znaj.ua/news/interesting/52582/5-cilyuschih-kameniv-ukrayini.html

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.