Керівника в Радивилові попросили помогти виграти…

На Радивилівщині побував голова обласної ради М. Кириллов, зустрічався з місцевими керівниками, депутатами. І зарясніли повідомлення різноманітних ЗМІ заголовками: «Депутат з Радивилова попросив Кириллова помогти виграти тендери», «У Радивилові Кириллова попросили помогти виграти тендери» і тому подібними.

Що означає «помогти виграти»? Якщо хтось забув, варто нагадати, що тендер — це конкурентна форма розміщення замовлення на закупівлю товарів, надання послуг чи виконання робіт відповідно до наперед визначених у документації умов, в узгоджені терміни на принципах загальності, справедливості й ефективності.

Якщо йдеться про конкуренцію, а тим паче про справедливість, то не можна до одного підприємства ставитися більш справедливо, ніж до іншого. Звичайно, радивилівцям хотілося б, щоб їхній район був у полі особливої уваги і особливого сприяння з боку всіх, від кого залежить їхній, радивилівців, добробут. Але як можна забезпечити це особливе сприяння, не ступивши на хистку стежку корупції, хабарництва?

Щоб краще зрозумілою стала фраза «помогти виграти», перенесемо її в більш дохідливу площину і сформулюємо речення так: «Суддю матчу одна з команд попросила помогти виграти». А хто ж такі наші керівники різних рівнів, як не ті ж таки судді, зобов’язані стежити за абсолютним дотриманням правил гри, тобто законодавства?

А насправді в Радивилові депутат попросив голову облради посприяти в участі очолюваного ним підприємства у тендерах на закупівлю продуктів для комунальних закладів обласної ради. Посприяти участі в тендері!

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.