Київський актор Тарас Мельничук, родом із Радивилова, в ролі Тараса Шевченка

Тарас Мельничук, актор, Київ, РадивилівТарас Мельничук народився 13 листопада 1991 року в місті Радивилів, Рівненскої області. У Радивилові здобув середню освіту. Закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.Карпенка-Карого. Актор театру і кіно. Жанри його фільмів і вистав: детектив, драма, кримінал. У 2012 — 2014 роках знявся в 7 фільмах. Наприкінці 2014 року парламентська газета «Голос України» опублікувала цікаву статтю про Київський театр юного глядача на Липках. Для радивилівців важливо, що на головні ролі тут запрошують нашого талановитого земляка.

Далі – переказ статті в «Голосі України» «Сон як метафора пробудження» (за 20.12.2014). Своє бачення творчого доробку Кобзаря запропонував глядачам у виставі-колажі «Сон» за його творами Київський театр юного глядача на Липках. Це круговерть і перебіг української історії, віддзеркаленої в житті її національного пророка. Головна ідея, що стрижнем проходить через виставу, — споконвічне прагнення нації до волі й незалежності.

Творці — режисер В. Гирич, сценограф М. Френкель, хореограф О. Скляренко. У постановці нерозривно сплелися в єдине ціле сучасне прочитання творів поета і його образ, народжений Майданом. Коли відкривається завіса, перед глядачем постають шини на сцені, а на екрані — криваві події Майдану. Все сучасне тло ілюструють слова Шевченка, утверджують і поглиблюють його, ніби поет писав саме про Майдан у свій 200-літній ювілей.

Вражає масштабність вистави, тут — майже 60 акторів, багато з них виконують по 2—4 ролі. Це колаж, у якому відображено весь складний життєвий шлях Шевченка.

На сцені — конструкція з двох ярусів, на яку спрямована вся увага. Різні дійства відбуваються на її сходах. Шевченко здебільшого перебуває на верхньому ярусі. Він сам читає свої твори і спілкується з героями. На верхньому подіумі також і його мучителі — цар Микола ІІ із царицею. Постановники інтегрували у виставу багато творів поета: починаючи з ранньої «Катерини» і завершуючи «Щоденником» і листами.

Серцевина постановки — тріади з містерії «Великий льох» із трьома душами і трьома воронами. У першій дії кожна душа-пташка розповідає про те, чого її не впускають до раю. А от ворони як втілення жадоби пролитої крові людей у безкінечних війнах постають в останній дії. Нині цей уривок звучить найбільш актуально. Саме тези «Великого льоху» перетворюють виставу на єдине ціле, визначають її головну концептуальну спрямованість. Це зло імперського поневолення з минулого актуалізується, коли ворона промовляє: «Та й москаль / Добре вміє гріти руки!»

Вистава продемонструвала незвичний підхід до феномену Кобзаря — новий, неформальний, що дало новаторський художній результат. Це слова Шевченка, почуті Майданом та інсценізовані. Тут присутні три образи поета, від імені якого говорять актори. Вони показують різні грані його характеру, еволюцію світогляду. Актори проживають тексти Кобзаря, доносячи їх до глядача. Юний Тарас зворушує. Шевченко середнього віку — дуже емоційний та експресивний. А всю монументальність постаті генія проносить через виставу «старший Шевченко». Він спонукає думати, робити власні висновки. Його роль у «Сні» зіграли троє акторів. Малий Тарас — Назар Добріян, юний — Юрій Родіонов, головна роль належить Тарасу Мельничуку, уродженцеві міста Радивилів на Рівненщині.

Вистава «Сон» Київського театру юного глядача на Липках у постановці Віктора Гирича висунута на здобуття Шевченківської премії 2015 року.

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

6 коментарів

 1. Анонім сказав:

  молодець!

 2. В.Ящук сказав:

  Тарас знявся у фільмах (у зворотному порядку): “Перша світова” (серіал, 2014, у ролі солдата), “Все повернеться” (міні-серіал, 2014, у ролі студента), “Леонардо Да Вінчі” (2013, Франческо, послідовник Леонардо Да Вінчі), “Повернення Мухтара” 9 (серіал, 2013, Олег), “Спасіння” (2012, наркодилер), “Повернення Мухтара” 8 (серіал, 2012, Михайло) “Справа для двох” (серіал, 2012, журналіст).

 3. Руслана сказав:

  Гордимося таким талановитим актором і просто хорошою Людиною.

 4. Зоряна сказав:

  А я його в багатьох рекламах бачила

 1. Листопад 2, 2015

  […] велику статтю парламентська газета «Голос України». Цю статтю передруковано в Радивилів.info. Тарас ніколи не забуває свого рідного міста, 28 червня […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.