Книги з історії Волинського краю

Громадська організація «Центр дослідження і відродження Волині», яка зареєстрована за адресою: місто Радивилів, вулиця Шкільна, 1, уже відома не тільки на Рівненщині, а й в усій Україні тим, що відроджує і пропагує народні промисли, зокрема ткацтво. Очолює організацію кандидат історичних наук Володимир Дзьобак, уродженець села Срібне Радивилівського району (1967 року народження).

У планах центру – облаштувати етнографічний музей під відкритим небом, добитися, щоб унікальна тканина – серпанок, з якої у минулих століттях шили весільне вбрання на Поліссі і виготовлення якої зуміли відродити в Радивилові, була включена до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Організація  провела кілька виставок-презентацій серпанкових та інших костюмів у Києві та Рівному, влаштовувала етнографічні дійства в дні вшанування пам’яті козаків на полі Берестецької битви біля села Пляшева на Рівненщині, запрошуючи на них майстрів ткацтва, гончарства, ковальства не тільки з усієї області, але й з-поза її меж.

Володимир Васильович також очолює Асоціацію пенсіонерів України і багато часу віддає організації захисту їх інтересів.

книги про Волинь і ПоліссяА ще він активно підтримує видання книг з історії Волині. Наприклад, за фінансування «Центру дослідження і відродження Волині» на найвищому поліграфічному рівні випущені масовим тиражем такі книги: «Українське повсякдення ранньомодерної доби. Збірник документів. Випуск І. Волинь ХYІ ст.» і «Народний одяг Правобережного Полісся середини ХІХ – середини ХХ ст.» (автор другої книги – Людмила Пономар).

Ми вдячні Володимиру Дзьобаку за те, що він подарував ці книги виданню Радивилів.info.

Володимир Дзьобак, кандидат історичних наук, Радивилів

 

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.