Книги з історії Волинського краю
Громадська організація «Центр дослідження і відродження Волині», яка зареєстрована за адресою: місто Радивилів, вулиця Шкільна, 1, уже відома не тільки на Рівненщині, а й в усій Україні тим, що відроджує і пропагує народні промисли, зокрема ткацтво. Очолює організацію кандидат історичних наук Володимир Дзьобак, уродженець села Срібне Радивилівського району (1967 року народження).
У планах центру – облаштувати етнографічний музей під відкритим небом, добитися, щоб унікальна тканина – серпанок, з якої у минулих століттях шили весільне вбрання на Поліссі і виготовлення якої зуміли відродити в Радивилові, була включена до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Організація провела кілька виставок-презентацій серпанкових та інших костюмів у Києві та Рівному, влаштовувала етнографічні дійства в дні вшанування пам’яті козаків на полі Берестецької битви біля села Пляшева на Рівненщині, запрошуючи на них майстрів ткацтва, гончарства, ковальства не тільки з усієї області, але й з-поза її меж.
Володимир Васильович також очолює Асоціацію пенсіонерів України і багато часу віддає організації захисту їх інтересів.
А ще він активно підтримує видання книг з історії Волині. Наприклад, за фінансування «Центру дослідження і відродження Волині» на найвищому поліграфічному рівні випущені масовим тиражем такі книги: «Українське повсякдення ранньомодерної доби. Збірник документів. Випуск І. Волинь ХYІ ст.» і «Народний одяг Правобережного Полісся середини ХІХ – середини ХХ ст.» (автор другої книги – Людмила Пономар).
Ми вдячні Володимиру Дзьобаку за те, що він подарував ці книги виданню Радивилів.info.