Колоритний Підкамінь – поруч. ВІДЕО

Міжнародний етнофестиваль, що проходив у селищі Підкамінь Бродівського району з 2007  до 2013 року, запам’ятався і багатьом жителям Радивилівського району. Дехто приїздив туди навіть велосипедами, хоча автошляхом з Радивилова біля Бродів треба здолати близько 35 кілометрів в одну сторону, щоправда, в суху погоду можна було їхати польовою дорогою від села Дружба на Микити, Наквашу – виходило значно ближче. Чи буде етнофестиваль цього року, поки що не відомо, найвірогідніше – ні, адже одного разу його організатори визначилися: поки на сході України йде війна, фестиваль проводити недоцільно.

ПідкаміньОднак селище Підкамінь і без того приваблює мандрівників своєю природною пам’яткою – скелястим величезним каменем на горі, колоритною пам’яткою старовини – мурами колишнього домініканського монастиря (існував з 1464 року), в яких тепер діє монастир «Походження Дерева Хреста Господнього» УГКЦ, а ще – зачаровує чудовими краєвидами на межах Вороняцького і Гологоро-Кременецького кряжів.

Більшість із тих, хто приїздили на етнофестивалі, напевно, так і не знаходили часу зайти на територію монастиря, оглянути колишній Вознесенський костел (1612–1695 рр.), оборонні мури з вежами і брамою, колону зі скульптурою Богородиці, велику триаркову дзвіницю тощо.

Отож пропонований увазі читачів Радивилів.info відеосюжет про Підкамінь представить найбільш цікаві його місця, а можливо, й викличе бажання з настанням погідної весни зібратися і поїхати в це селище сусіднього району, аби побачити все на власні очі.

(Для заставки використане фото Володимира Ящука, відосюжет зняв Василь Гаращук).

 

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.