Колоритний Підкамінь – поруч. ВІДЕО

Міжнародний етнофестиваль, що проходив у селищі Підкамінь Бродівського району з 2007  до 2013 року, запам’ятався і багатьом жителям Радивилівського району. Дехто приїздив туди навіть велосипедами, хоча автошляхом з Радивилова біля Бродів треба здолати близько 35 кілометрів в одну сторону, щоправда, в суху погоду можна було їхати польовою дорогою від села Дружба на Микити, Наквашу – виходило значно ближче. Чи буде етнофестиваль цього року, поки що не відомо, найвірогідніше – ні, адже одного разу його організатори визначилися: поки на сході України йде війна, фестиваль проводити недоцільно.

ПідкаміньОднак селище Підкамінь і без того приваблює мандрівників своєю природною пам’яткою – скелястим величезним каменем на горі, колоритною пам’яткою старовини – мурами колишнього домініканського монастиря (існував з 1464 року), в яких тепер діє монастир «Походження Дерева Хреста Господнього» УГКЦ, а ще – зачаровує чудовими краєвидами на межах Вороняцького і Гологоро-Кременецького кряжів.

Більшість із тих, хто приїздили на етнофестивалі, напевно, так і не знаходили часу зайти на територію монастиря, оглянути колишній Вознесенський костел (1612–1695 рр.), оборонні мури з вежами і брамою, колону зі скульптурою Богородиці, велику триаркову дзвіницю тощо.

Отож пропонований увазі читачів Радивилів.info відеосюжет про Підкамінь представить найбільш цікаві його місця, а можливо, й викличе бажання з настанням погідної весни зібратися і поїхати в це селище сусіднього району, аби побачити все на власні очі.

(Для заставки використане фото Володимира Ящука, відосюжет зняв Василь Гаращук).

 

Тарас Грушівський

Тарас Грушівський

кореспондент

Можливо, Вам це сподобається...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.