Кольорових мрій дитинство

Радивилів, будинок школяраЩороку, на початку травня, для жителів Радивилова районний будинок школяра проводить свій творчий звіт. Це традиція, яку ми дотримуємося протягом багатьох років. Звітний концерт для нашого позашкільного закладу – це завжди дуже хвилюючий і відповідальний захід, адже ділимося із глядачами своїми досягненнями та успіхами,  підбиваємо підсумки роботи за увесь навчальний рік, знайомимо з нашими талантами – юними артистами, музикантами, танцюристами та вокалістами, техніками та майстрами.

Ось і цей рік не став винятком. Звітом «Кольорових мрій дитинство» вихованці та педагоги будинку школяра хотіли подякувати шановним батькам, помічникам і однодумцям, надійним, уважним, а головне – щирим друзям за підтримку та душевне тепло! Назва цього дійства теж була обрана не просто так, а тому, що народження дитячих мрій подібно зародженню метеликів. Спочатку утворюється лялечка – основа мрії, а потім придумуються все нові подробиці, найтонші деталі, завдяки яким з лялечки виходить яскравий, красивий, пурхаючий метелик.

Відчуття, коли метелики-мрії починають літати, лоскотати своїми легкими ніжними крильцями, і це хвилююче, ні з чим не порівнянне тріпотіння всередині, подібне чомусь неземному, намагалися передати нашим гостям усі учасники свята.

А розпочинався творчий звіт у просторому фойє районного будинку культури, де вихованці гуртків декоративно-прикладного мистецтва влаштували святкову експозицію. Вихованці «Гончарика» (кер. Андриїшин О.Г.), «М’якої іграшки» (Мельничук О.Р.), «Фантазії» (Дорошук З.М.), «Об’ємної пластики» (Ківельова В.Д.), «Чарівної намистинки» (Кравчук М.В.), «Ромашки» (Соболевська Г.П.), «В’язання» (Довгалюк О.М.), «Плетіння з соломки» (Лисик О.Й.), «Образотворчого мистецтва» (Полімарчук З.О.), «Різьби по дереву» (Вознюк А.С.) продемонстрували найкращі витвори. Крім традиційних робіт та малюнків, око вражали унікальні високохудожні вироби, які маленькі ручки створили під керівництвом творчих наставників. Серед них – найдивовижніші роботи із пластиліну, бісеру, текстилю, народні ляльки, м’які іграшки, вишукані вази, декоровані у новітніх техніках і багато іншого, що створено натхненням дітей і прикрашає їх оселі. Виставка дала зрозуміти, що традиції мистецтва, як не дивно, стають актуальними, модними та популярними і це не може не радувати. Адже своїми маленькими рученятами діти відтворюють наше минуле, створюють сьогодення, проектують майбутнє.

Свято розпочала директор будинку школяра С.Б.Сова, непересічна людина, ентузіастка, оптимістка, неймовірно закохана у дітей. Вона підбила підсумки за 2014-2015 навчальний рік, відзначила переможців традиційного щорічного конкурсу «Кращий вихованець будинку школяра», переможців Всеукраїнських і обласних конкурсів, виставок та змагань та вручила свідоцтва про позашкільну освіту вихованцям-випускникам. Це дійсно наше свято – свято музики, краси, свято доброї посмішки, – сказала С.Сова. – Я вважаю, що наша місія найгуманніша в суспільстві, тому, що ми даруємо людям прекрасні миттєвості. І завдяки наполегливій праці всіх творчих колективів – учасників, керівників – ми переконані, що цей світ буде більш духовним, а наше майбутнє – світлим та радісним.

Далі набирав оберти святковий концерт вихованців художнього відділу. Його відкрив гордість будинку школяра – зразковий дитячий духовий оркестр (керівник – Леонтій Тимощук). І юні солісти – Вадим Заєць і Сергій Гуща, і весь оркестр, внесли атмосферу позитиву у залу БК. Три твори, які вони виконали, мали різні стилі і напрямки, різних авторів і характери. Але всі вони відрізнялись гарним виконанням, підіймаючи настрій із перших нот, викликаючи приємні почуття й асоціації, пробуджуючи добрі спогади.

Протягом усього творчого звіту присутніх тішили виступи вихованців хореографічних гуртків: зразкового хореографічного ансамблю «Перлинки» (Валентина Вітковська), ансамблю «Еврика» (Ірина Зубик) та гуртка східних танців (Яна Гуска). Танець для цих дітей значить набагато більше, ніж просто набір рухів. Юні танцюристи, ніби різнобарвні метелики пурхали по сцені, відчуваючи ейфорію, вибух позитивних емоцій, адреналін, радість від того, що вони несуть у світ красу!

Полонили глядачів співом, своєю енергійністю і вокальні колективи: «Сяйво» (Ірина Тайструк), «Карамельки» і «Лелеченьки» (Лідія Сорока) та «Маестозо» (Світлана Побережник). З перших хвилин вони змусили зачаруватися вокальними даними дітей, порадували розмаїттям таланту та подарували присутнім гарний настрій. Особливо вразила усіх, викликавши сльози у багатьох глядачів, фінальна пісня, яка закликала до примирення в Україні. І вокалісти, і танцюристи тепло своїх маленьких сердець намагалися запустити у Всесвіт і просили МИРУ для нашого багатостраждального народу.

Не залишила байдужими глядачів у залі і гра ведучих свята: Чупіної Оксани та Чупіної Домініки, Левценюк Карини, Гурніка Вадима, Войтовича Назара, Луковської Діани, Гурнік Юлії, Лущика Андрія та Янковської Наталії. Їх драматичні і ораторські таланти незаперечні і вони, ніби голка з ниткою, пришивали весь концерт номер до номера, не даючи нікому можливості нудьгувати.

Гарний концерт, творча енергетика, позитивний заряд кожного юного артиста вразили усіх гостей свята, справили на них незабутні враження. Спостерігаючи за виступами маленьких співаків, читців, танцюристів чи музикантів, у декого склалося враження, що все дуже просто та надзвичайно природно. Насправді ж те, що демонстрували артисти – це наполеглива робота багатьох важких трудових днів навчального року. Відрадно, що всім помітна легкість, в цьому і є професійний ріст мистецьких колективів будинку школяра. Адже під час творчого звіту наші вихованці спробували випустити свої мрії-метелики на волю, аби вони переливалися неймовірними фарбами, аби ними помилувалися люди, аби побачили, наскільки вони прекрасні. Тож бажаємо усім учасникам цього свята нових здобутків та перемог, щоб вони ще довго радували усіх нас своїм мистецтвом!              

Олена Небиліцина, методист Радивилівського районного будинку школяра. (З радивилівської районної газети «Прапор перемоги», 8.05.2015). Знімки надані будинком школяра.

Радивилів, будинок школяраРадивилів, будинок школяра

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.