Колоритний фестиваль “Крупецькі гостини”

У Крупецькій ОТГ (Радивилівський район) відбувся традиційний щорічний фестиваль «Крупецькі гостини», який  радо вітав своїх шанувальників. Фестиваль – це завжди свято миру і добра, краси і творчості, радощів і позитиву, а ще – це неповторність і щирість спілкування, зазначає сайт Крупецької ОТГ.

Цього року дійство співпало з  християнським  святом Різдва Пресвятої Богородиці,  днем, коли весь світ з глибокою любов’ю і вдячністю славить народження Пресвятої Матері Божої.

На початку фестивалю  прозвучав гімн Крупецької громади у виконанні вокального ансамблю «Чарівниця» будинку культури села Крупця.

Кожна добра справа розпочинається з Божого благословення. На мир і добро, світлі і чисті помисли та добрі справи благословив усіх присутніх благочинний церков Православної Церкви України протоієрей Ігор Данилюк.

З вітальним словом, світлими побажаннями до присутніх звернувся Крупецький сільський голова Віталій Мошкун, який у своєму виступі зазначив, що у Крупецькій громаді завжди шанують тих, хто плекає врожаї на родючих полях нашого краю, отож-бо недаремно фестиваль проводиться восени, у пору стиглого колосся, золотавих хлібних полів.

Упродовж фестивалю щирі слова вдячності адресувалися шанованим та благородним людям, які, насамперед, дбають про найцінніший скарб у світі – Людину та в невтомній праці щоденно зміцнюють потенціал нашої громади, нашим спонсорам і меценатам, а саме:  заслуженому працівнику сільського господарства України, директору  ТзОВ «Агролан» Варфалюку Володимиру Олександровичу, директору ТзОВ «Птахофабрика Крупець» Варфалюку Вадиму Володимировичу, директору ТзОВ «Крупецький комбікормовий завод»  Варфалюку Сергію Володимировичу;  директору ТзОВ «Радивилівмолоко» Грисюку Сергію Анатолійовичу та засновнику підприємства, депутатові обласної ради Грисюку Анатолію Івановичу.

Сьогодні потужно працюють та ідуть в ногу з часом багатогалузева агрокорпорація «Крупець», що  десятиліттями успішно утверджує і розвиває європейські стандарти, та  ТзОВ «Радивилівмолоко»,  що є одним із лідерів серед західноукраїнських виробників.

Приємно, що Вадим Володимирович та Сергій Анатолійович були почесними гостями фестивалю, яких, за доброю українською традицією, гостинно зустрічали хлібом і сіллю. Учасники фестивалю щирими оплесками дякували гостям, чиї  теплі вітальні слова, звернені до глядача, були наповнені змістом, щирістю і любов’ю.

Подарунком для шанованих людей на знак глибокої поваги і вдячності, за вагомої підтримки яких і відбувався захід, звучала пісня «Калиновий край» у виконанні тріо у складі Тетяни Мамчур, Зої Котик та Андрія Мандзюка.

Концертна програма заходу була насиченою і різноманітною.

Добрий настрій, незабутні враження дарували глядачам творчі колективи та окремі виконавці нашої громади, а саме: вокальний ансамбль «Чарівниця» БК села Крупця,  народний фольклорний етнографічний ансамбль села Ситного «Вишиванка», вокальний ансамбль «Вербиченька» клубу села Михайлівки;  вокаліст Андрій Мандзюк; запрошені  гості Демидівської, Мирогощанської, Козинської, Тараканівської громад.

Відрадно, що участь у третьому фестивалі «Крупецькі гостини» цьогоріч взяли участь художні колективи клубів сіл Митниця, Пляшівка, Хотин; народний аматорський колектив української пісні клубу села Іващуки.

Незабутні миті зустрічі з прекрасним дарували глядачеві вихованці Радивилівської школи мистецтв – дует бандуристів у складі Оксани Кошельник та Анастасії Яременко;  гітарист Михайло Процько, акордеоніст Вікторія Дуля.

До болю щеміло у серці від мелодії дивовижної ніжності скрипки, брали у полон її магічні звуки, які народжувалися у руках безмежно закоханої у музику людини – Віри Бохонко, викладача Радивилівської школи мистецтв імені Германа Жуковського.

Окрасою заходу стали наші найменші, найчарівніші його учасники – маленькі, жовтенькі, пухнасті «курчатка», вихованці Купецького закладу дошкільної освіти «Вишенька», які у запальному танці курчаток подарували глядачеві веселий настрій, викликали гаму почуттів у кожного глядача. Наші оригінальні «курчатка», хоч дуже ще маленькі,  з радістю взяли участь у дефіле дитячого костюмчика, за що отримали подарунки від меценатів і спонсорів.

Для тих, хто полюбляє спортивне бойове мистецтво, – вперше на нашій сцені продемонстровано показовий виступ вихованців  спортивного клубу «Кіокушин карате» села Добривода  (керівник – Рудольф Гільдерман; почесний гість – Президент Всеукраїнської Федерації «Український альянс «Кіокушин карате», бранччіф України – Олег Лесик).

Усіх учасників фестивалю, безсумнівно,  привела на сцену любов до пісні, танцю, музики, спорту, дивний світ  та мова яких, зрозуміла кожному, кликали за собою, полонили серце і душу, несли у суттєво нереальний світ.

Усі творчі художні колективи було знову ж таки нагороджено подяками Крупецької сільської ради та цінними подарунками від меценатів і спонсорів – агрокорпорації «Крупець» та ТзОВ «Радивилівмолоко».

Нагородження учасників сільським головою повсякчас супроводжувалось аплодисментами активного та щирого глядача.

Паралельно з концертною програмою на спортивному майданчику Крупецької школи проходили різноманітні спортивні конкурси, розваги: арт-майданчик сімейної творчості; дегустація твердого сиру та молочної продукції від наших меценатів; діяли фотозони та ресторація просто неба.

Відрадно, що вперше на фестивалі пройшов парад  дитячих візочків,  оформлених у пташиній тематиці «Я – дитина із яйця».

Переможців усіх конкурсів також  нагороджено подарунками від спонсорів та меценатів – агрокорпорації «Крупець» та ТзОВ Радивилівмолоко».

Цікавим та захоплюючим видовищем для присутніх на фестивалі став кулінарний майстер-клас з приготування гігантського омлету, проведений сільським головою Віталієм Мошкуном.

Поволі стихали останні акорди музики, змовкали прощальні слова  віршів, що несли  у душі учасників свята поезію, романтику, вогонь творчості, тепло і доброту…

На завершення фестивалю слова вдячності були спрямовані гостям, усім учасникам фестивалю, які  завітали на свято, залишивши життєву круговерть. А це означає, що люди свято бережуть і цінують українські традиції, традиції  свого краю, у якім кожен покликаний робити великі і благородні справи на користь нашої громади, на користь своєї Батьківщини, а відтак –  творити добро, щоб залишити  добрий слід по собі.

Наостанок ведучі свята висловили сподівання нової зустрічі на  четвертому фестивалі-ярмарку «Крупецькі гостини», побажання усім присутнім любові і миру у кожну родину.

Щира подяка організаторам свята – сільському голові Віталію Мошкуну, працівникам сільської ради, начальнику відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Миколі Сові, працівникам відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту, адміністрації Крупецької ЗОШ І-ІІІ ст., працівникам закладів культури, усім небайдужим, причетним до організації і проведення фестивалю людям!!!

 Ведучі свята Зоя Стоцька, Ігор Росоловський. (З сайту Крупецької ОТГ).

Фото – тут: https://www.facebook.com/Крупецька-обєднана-територіальна-громада-388196984978201/

 

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.