“Козацький гарт” на Радивилівщині. БАГАТО ФОТО

Є у нас на Радивилівщині такі куточки, де сама земля промовляє до нас голосами предків, де минуле видається таким близьким, де такою живою видається історія. Це – Національний історико-меморіальний заповідник „Поле Берестецької битви”.

Саме тут, у буремні роки Визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького в 1651 році, відбулася одна з визначних битв в історії України, відома як Берестецька битва. Тут кращі сини українського народу зіткнулись у смертельному бою зі своїми гнобителями – польсько-шляхетським військом.

Відлунали постріли, відійшли у минуле, зітліли козацькі сторожові вежі, та не пропав козацький дух, не стерлася пам’ять тих часів.

За доброю традицією 14-15 червня на острові Журавлиха школярів Радивилівщини об’єднали обласний та районний тури Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів „Козацький гарт”, ХХІV збір дитячих козацьких об’єднань.

Пляшева, Козацький гартРозпочалося дійство урочистим мітингом на території Свято-Георгіївського монастиря. Із вітальним словом до юних козачат звернувся голова районної державної адміністрації О.Ващук. «Такі спортивні змагання як «Козацький гарт» вдало поєднують виховання в учнів здорового способу життя, формування всебічно розвинутої особистості в дусі відродження національних традицій та культурної спадщини українського народу», – зазначив Олег Володимирович. Начальник відділу освіти І.Ковалевська у своєму виступі закликала школярів утверджувати славні традиції українського козацтва, вклонитись предкам, берегти пам’ять про тих, хто до останнього подиху боронив свій край. Міцного здоров’я, козацького завзяття і бути справжніми захисниками Вітчизни побажали учасникам начальник відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти та науки Рівненської ОДА С.Сидорук, заступник голови районної ради А.Гуменюк, учасник АТО В.Кухарук, поет Микола Тимчак. Учасників фестивалю благословив ігумен Свято-Георгіївського чоловічого монастиря отець Софроній.

Юні „козачата” мали змогу показати свою вправність у всіх етапах «Козацького гарту». Адже вже самі назви етапів змагань перегукувалися із козацькою бувальщиною. Найкращими в параді строю та козацької пісні стала команда Митницької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, у конкурсі козацького малярства перемогу здобули учні Копанівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, учениця Ситненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Рябчун Альона стала переможцем у конкурсі читців-декламаторів патріотичної поезії, найкращими у приготуванні козацьких страв стали учні Радивилівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 – ліцей» ім. П.Стрижака. Надзвичайно видовищним та захоплюючим стала театралізована постановка дійства «Україна крізь віки», у якій взяли участь учнівські та педагогічні колективи району. Перед глядачами ожили трагічні сторінки історії творення української державності від часів княгині Ольги до сучасних подій на Сході України.

Програма спортивних змагань потребувала витривалості та спритності, адже вона складалася з човникового бігу, стрибків у довжину з місця та через скакалку, в перетягуванні канату та легкоатлетичної естафети.

За результатами змагань переможцями стали команди Крупецької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів (І місце), Радивилівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 – гімназія» (ІІ місце), Радивилівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 – ліцей» ім. П.Стрижака (ІІІ місце). Переможці фестивалю отримали цінні подарунки від відділу освіти райдержадміністрації та депутата обласної ради А.Грисюка.

Завершився фестиваль, і кожен учасник змагань привіз додому незабутні враження про зустріч на Берестецькій землі.

http://www.radyvylivrvo.esy.es/node/1267


Фоторепортаж для Радивилів.info (близько півсотні фото) підготував

Юрій ІВАСЬКЕВИЧ.

Знімки дивитись тут: http://photo.i.ua/user/8031682/474469/?r=1860879&p=0


(При використанні фотографій у ЗМІ посилання на автора обов’язкове).


kozacki-hart-2

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.