Козинська громада зацікавила ідеєю сироваріння

Міністерство розвитку громад та територій України надало 20 млн грн держпідтримки на розвиток сироваріння в Рівненській та Волинській областях. Одинадцять громад з Рівненщини, та ще одна з Волині – це Цуманська, об’єдналися і будуть разом виготовляти молочну продукцію та сири. Мова йде про Козинську, Вараську, Мирогощанську, Гощанську, Боремельську, Корецьку, Млинівську, Повчанську, Бугринську, Острожецьку, Острозьку ТГ Рівненської області.

Локомотивом у цьому процесі стала Козинська територіальна громада Дубенського району. Саме вона подала відповідний проєкт і стала переможцем у Міністерстві розвитку громад та територій України.

«Переконаний, такий проект дасть поштовх для розвитку регіону. Адже він – про самоорганізацію та реалізацію потенціалу кожної задіяної громади. Люди не лише отримають нові робочі місця та збільшать надходження до місцевих бюджетів. А й будуть розвивати сільське господарство в громадах і в регіоні загалом», – сказав голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Зокрема, проєкт передбачає не лише виробництво продукції, а й утримання худоби, облаштування територій для її випасу, закупівлю відповідного обладнання для сироварні.

«Проєкт реалізовуватиметься протягом 2 років. За цей час місцеві жителі отримають консультації щодо виготовлення сирів та подальшого просування своєї продукції, будуть придбані добрива та травосуміші, підготовлені та засіяні пасовища, буде придбаний трактор та інше обладнання для заготівлі кормів, населення отримає обладнання для доїння корів, облаштовані свердловини для водопостачання тощо», – пояснив голова Козинської громади Іван Школяр.

Додамо, що Козинська громада (Радивилівщина) планує переймати досвід у підприємства Рівненщини, яке займається переробкою молока, виготовленням кисломолочних виробів, сметани та різноманітних сирів під брендом «Гощанська долина сиру». (ОДА).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.