Краєвиди нашого краю надихають…
У Дубенському замку триває перший міжнародний пленер «Краєвиди Волині», який відбувається під патронатом ЮНЕСКО і за сприяння меценатів, культурологів і мистецтвознавців краю.
Художники України та кількох країн світу приїхали в Дубно, щоб на своїх полотнах відобразити Волинські землі. Частину намальованих картин буде передано на благодійний аукціон з метою допомогти українській армії.
Андрій Левчук, голова благодійної організації «Добродії», організатор та куратор проекту, розповів:
– Особливістю цього пленеру є те, що відібрані картини митців будуть виставлятися не лише в музеях, галереях і замках Волині, а й братимуть участь у міжнародних виставках. Деякі з них плануємо продати, а виручені кошти підуть на допомогу добровольчим батальйонам у зону АТО.
Спочатку запланували, що стартова ціна витвору мистецтва буде складати 10 тис. гривень, проте, можливо, вона зменшиться. В будь-якому разі плануємо зібрати суму, яка принесе корить українському війську.
25 художників з усіх куточків України та з-за кодону (Ісландія, Сирія, Молдова) взялися за пензлі і малюють…
Уже 2 травня художниця з Києва Ольга Гальчинська на причілку художньої майстерні побачила цвіт персика, який одразу ж відобразила на полотні.
А Світлана Ткачук з міста Кременець каже:
-Планую намалювати Дубенський замок. Також мені дуже сподобались старовинні храми міста. Чекаю, коли перестане сіяти дощ і піду переносити побачене на полотно.
Ігор Дулін, родом з Луганщини, теж швидко адаптувався на Волинській землі. Вже чимало творінь народилося тут у митця. Ігор розповів, що він одразу погодився на участь у проекті. Адже його завжди надихає атмосфера спілкування художників.
Митець каже:
–Такі проекти дуже потрібні, оскільки вони спонукають нас до вдосконалення і дають можливість навчитись чогось нового або навчити інших. Тут ми обмінюємось досвідом.
До речі, Ігор не лише пише картини, а й знімається в кіно.
А одеситку Марину Яндоленко, що з 2006 року виставляє свої роботи на різноманітних виставках, вразила Кременнечина, де вона побувала напередодні.
–Ми відвідали П’ятницьке кладовище на якому поховані козаки, каже художниця. – Там панує душевний спокій і мені зовсім не відчувається, що це кладовище. Коли ми там перебували, то мені дуже хотілось доторкнутись до одного із пам’ятних хрестів і попросити предків проснутись і допомогти нам, позаяк сьогодні наша Україна переживає важкі часи… Спочатку я написала цей цвинтар на білому фоні, бо там цвіли дерева, але зараз я переписала все в червоні відтінки. Це пов’язано з кров’ю, в якій потопає наша держава.
Також варто сказати, що найстаршому учаснику пленеру – 78 років. Петро Собко приїхав з Луцька. Він розповів, що часто бере участь у подібних заходах. Планує відвідати колоритні місця. А ще художник показав каталог своїх робіт, де відображена вся краса України.
На мистецьку акцію мали приїхати художники з Росії та Білорусії. Проте мало не в останній момент з невідомих причин вони від участі в акції відмовились.
Закриття проекту відбудеться у Дубенському замку 7 травня.
Для Радивилів.info – за публікацією Сашка Любінського – ERVEUA