Краєвиди нашого краю надихають…

Дубно, картинаУ Дубенському замку триває перший міжнародний пленер «Краєвиди Волині», який відбувається під патронатом ЮНЕСКО і за сприяння меценатів, культурологів і мистецтвознавців краю.

Художники України та кількох країн світу приїхали в Дубно, щоб на своїх полотнах відобразити Волинські землі. Частину намальованих картин буде передано на благодійний аукціон з метою допомогти українській армії.

Андрій Левчук, голова благодійної організації «Добродії», організатор та куратор проекту, розповів:

 – Особливістю цього пленеру є те, що відібрані  картини митців будуть виставлятися не лише  в музеях, галереях і замках Волині, а й братимуть участь у міжнародних виставках. Деякі з них плануємо продати, а виручені кошти підуть на допомогу добровольчим батальйонам у зону АТО.

 Спочатку запланували, що  стартова ціна витвору мистецтва буде складати  10 тис. гривень, проте, можливо, вона зменшиться. В будь-якому разі плануємо зібрати суму, яка принесе корить українському війську. 

25 художників з усіх куточків України та з-за кодону (Ісландія, Сирія, Молдова) взялися за пензлі і малюють…

Уже 2 травня художниця з Києва Ольга Гальчинська на причілку художньої  майстерні  побачила цвіт персика, який одразу ж відобразила на полотні.

А Світлана Ткачук з міста Кременець каже:

 -Планую намалювати Дубенський замок. Також мені дуже сподобались старовинні храми міста. Чекаю, коли перестане сіяти дощ і піду переносити побачене на полотно.

Ігор Дулін, родом з Луганщини, теж швидко адаптувався на Волинській землі. Вже чимало творінь народилося тут у митця. Ігор розповів, що він одразу погодився на участь у проекті. Адже його завжди надихає атмосфера спілкування художників.

Митець каже:

 –Такі проекти дуже потрібні, оскільки вони спонукають нас до вдосконалення і дають можливість навчитись чогось нового або навчити інших. Тут ми обмінюємось досвідом.

До речі,  Ігор не лише пише картини, а й знімається в кіно.  

А одеситку Марину Яндоленко, що з 2006 року виставляє свої роботи на різноманітних виставках, вразила Кременнечина, де вона побувала напередодні.

–Ми відвідали П’ятницьке кладовище на якому  поховані козаки, каже художниця. – Там панує душевний спокій і мені зовсім не відчувається, що це кладовище. Коли ми там перебували, то мені дуже хотілось доторкнутись до одного із пам’ятних хрестів і попросити предків проснутись і допомогти нам, позаяк сьогодні наша Україна переживає важкі часи…  Спочатку я  написала цей цвинтар на білому фоні, бо там цвіли дерева, але зараз я переписала  все в червоні відтінки. Це пов’язано з кров’ю, в якій потопає наша держава.  

Також варто сказати, що найстаршому учаснику  пленеру – 78 років. Петро Собко приїхав з Луцька. Він розповів, що часто бере участь у подібних заходах. Планує відвідати колоритні місця. А ще художник показав каталог своїх робіт, де відображена вся краса України.

На мистецьку акцію мали приїхати художники з Росії та Білорусії. Проте мало не в останній момент з невідомих причин вони від участі в акції відмовились.

Закриття проекту відбудеться у Дубенському замку 7 травня.

Для Радивилів.info – за публікацією Сашка Любінського – ERVEUA 

http://erve.ua/news/culture/m_zhnarodniy_plener_kra_vidi_volin_na_r_vnenshchinu_z_khalisya_khudozhniki_z_sir_modlovi_ta_sland_fo_0305/

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.