Краєзнавчі видання на книжкових полицях любителів історії

У краєзнавчій роботі нашого краю неабияке значення має те, що напрацювання ентузіастів стають основою для книг, котрі тиражуються видавництвами Києва, Львова, Рівного та інших міст.

Помітними явищами для всіх, хто цікавляться історією Волині, зокрема й Радивилівщини, сусідніх регіонів Галичини, стали книги Георгія Лотоцького («Козацькі мо­гили. Музейний літопис»), об’­ємний том «Національний пантеон “Козацькі моги­ли”» (серед його авторів – Павло Лотоцький, заслу­жений працівник куль­тури Ук­раїни), а також історико-публіцистичні збірники Лаврентія Кравцова, Григорія Дем’янчука, Євгена Шморгуна, Івана Пащука, Євгена Цимбалюка, Євгенії Лещук, Максима Будька, Анатолія Мізерного.  Випустив краєзнавчі книги радивилівський журналіст Володимир Ящук: «Радивилів. Краєзнавчі матеріали» (2004), «Радивилів у перегуках віків» (2014, друге видання – 2020), вийшла біографічна книга Володимира Ящука з додаванням краєзнавчих матеріалів «Володимир Варфалюк: З людьми і для людей» (2015).

Дослідницькі статті про Радивилів і Радивилівщину вміщені в рівненському журналі “Погорина” (нинішній редактор Галина Гнатюк), у кількох збірниках науково-краєзнавчих конференцій Бродівського краєзнавчого музею Львівщини. Співпраця радивилівців з краєзнавцями Брідщини (Дмитро Чобіт, Василь Стрільчук, Андрій Корчак, Богдан Зробок, Теодор Зварич та інші) допомогла вийти на нові факти з історії Радивилова і нашого краю.

Краєзнавець із села Хотина нині Крупецької громади Надія Мельник 2020 року випустила нову свою книгу «Гоноратка та її околиці з глибини віків». Вона – про невеличке село, яке ніколи не було навіть центром сільради. Але досвід авторка вже мала, який нагромадила, збираючи матеріали для попередньої своєї ґрунтовної книги – з історії села Хотина – «Святі місця землі моєї…».

Важливою віхою у вивченні історії нашого краю стали книги Центру дослідження і відродження Волині (Радивилів), зокрема, за сприянням його керівника, історика Володимира Дзьобака відтиражовано перший том «Історії Волині». Наступні два, як очікується, побачать світ цього року.

Неабиякі можливості для історико-краєзнавчого пошуку відкрив Інтернет. У соцмережах публікуються вчителі Юрій Арламовський, Василь Ярмусь, Руслана Мудрик, краєзнавці Анатолій Тимошейко, Василь Кушинський, Аліна Дузінська, науковці заповідника Світлана Скруха, Леонід Галабуз, історики Василь Желєзняк, Ігор Станкевич, директор Радивилівського історичного музею Олеся Шикало та інші. Очевидно, дещо з опублікованого послужить матеріалом для наступних книг про Радивилівщину.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.