Краєзнавці копали. І докопались… Повідомлення радивилівця

Володимир Ящук, місто РадивилівДослідники минувшини завжди чекають на несподіванки, на відкриття. Власне кажучи, неспроста існує банальна істина: хто не шукає, той не знаходить. А пошук співзвучний подвижництву. І коли є чим не тільки самому подивуватися, а й інших подивувати, – вважай, час, потрачений на пошук, не був змарнованим. У цьому дозволила пересвідчитися 24 квітня чергова науково-краєзнавча конференція (присвячена Міжнародному дню пам’яток історії та культури), організована Бродівським історико-краєзнавчим музеєм.

Брідщина - край на межі Галичини і ВолиніЗа щорічною традицією, на неї прийшли і приїхали краєзнавці не тільки місцеві, але й історики з науковими званнями зі Львова, дослідники з Рівненщини і Волині. Конференція проведена увосьме. Кандидат історичних наук, доцент Львівського національного університету імені Івана Франка Ярослав Онищук розповів про дослідження багатошарового поселення в околиці Старих Бродів,  кандидат історичних наук,  завідувач відділу нової історії України Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України Феодосій Стеблій цікавився впливом творчості Тараса Шевченка на галицьких інтелектуалів ХІХ століття, науковець цього інституту Віталій Конопля охарактеризував нові матеріали висоцької культури, виявлені в ході археологічних розкопок, бродівський історик і краєзнавець Дмитро Чобіт поділився думками про походження і час виникнення назв «Галич» і «Галичина»,  директор Бродівського історико-краєзнавчого музею вивчав тему «Митрополит Андрей Шептицький і Брідщина», радивилівський краєзнавець, автор книг про Радивилів зробив повідомлення про деякі особливості кордону між Радивиловом і Бродами у ХІХ столітті… Виступили й інші науковці та краєзнавці.

Загалом до чергового науково-краєзнавчого збірника «Брідщина – край на межі Галичини й Волині» увійшло три десятки статей. До речі, В.Ящук з Радивилова публікує свої дослідження в таких збірниках, що випускаються масовим тиражем, уже п’ятий рік підряд.

На конференції побували голова Бродівської районної ради, голова Бродівської РДА, до присутніх звернувся священик.

Фото: виступає Володимир Ящук (м.Радивилів).

Фотографував Володимир Ульянов.

Володимир Ящук, Радивилів

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.