Кременецький “Книжний гостинець”

Видавці, автори і читачі ще під враженнями XXIII-го Львівського форуму видавців. Проте багато з них у передчутті позитиву, котрий подарує Західноукраїнський форум творців і шанувальників краєзнавчої і туристичної книги «Книжний гостинець», приурочений до Всесвітнього дня туризму та Всеукраїнського дня бібліотек. Відбудеться він у Кременці , що на Тернопільщині у вівторок, 27-го вересня.

КременецьЯкоюсь мірою кременецький форум є доповненням львівського, але вже, так би мовити, вузькоспеціалізований. Організатори — відділ культури і туризму Кременецької районної державної адміністрації, Кременецька міська рада, Тернопільська обласна організація Національної спілки письменників України і Кременецька центральна бібліотека ім. Ю. Словацького. Автор ідеї, письменник, краєзнавець, член Національної спілки письменників України Сергій Синюк, зазначає, що нині туристично-паломницька промоція міста і району обмежується лише двома відомими об’єктами. Йдеться про Свято-Успенську Почаївську Лавру і літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького. Відповідно є потреба набагато ширше показати потенціал регіону.

«Є речі не менш цікаві, лише менше розкручені, — розповідає «Дню» пан Сергій. — Якщо, скажімо, на реалізацію гасла, що Кременець дав світові Словацького, а Словацький показав світові Кременець, працювали фактично 200 років, то інші об’єкти не мали такого часу або такої загально європейської промоції, але тим не менше, вони варті уваги і насамперед — внутрішнього туриста, який в нас зараз активізується. І з патріотичної, і з матеріальної точки зору він більш схильний відпочивати в рідних місцях, аніж вивозити кошти кудись за межі країни і це одна з причин проведення такого форуму». Також, Сергій Синюк наголосив, що Кременеччина пропонує не стільки туризм рекреаційний, як духовно-інтелектуальний.

Серед авторів, які зголосилися взяти участь в Західноукраїнському форумі творців і шанувальників краєзнавчої і туристичної книги «Книжний гостинець», – Володимир Лис, Петро Кралюк, Надія Гуменюк, Юлія Бондючна… Заходи відбуватимуться на базі центральної бібліотеки ім. Ю. Словацького і на прилеглих територіях.

У першій половині дня гості форуму презентуватимуть літературні новинки в навчальних закладах і закладах культури міста і району. О 14-й годині в книгозбірні відкриють першу частину експозиції музею волинської книжності «Мислене древо». Через півгодини відбудеться презентація краєзнавчих серій «Ім’я на обкладинці» і «Гостинець». О 15-й організатори запрошують на зустріч за круглим столом «Краєзнавча книга — рушій туризму» представників туристичного бізнесу, керівників і активістів територіальних громад. Йдеться не лише про документальні краєзнавчі видання, а й художні. О 16-й годині на імпровізованій вуличній сцені відбудуться автограф-сесії. А за годину — концерт авторської пісні «Буває, що й письменники співають».

Лариса ОСАДЧУК. (“День»).

Фото: Радивилів.info.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.