Кременецький цвинтар упорядковує молодь з Варшави

Фонд культурної спадщини Польщі опублікував на своїй сторінці документальний фільм Марціна Налєпи про те, як молодь із Варшави шукає і знаходить невидимі зв’язки між минулим, сьогоденням та майбутнім.

Протягом трьох років до Кременця на Тернопілля приїжджають випускники, симпатики та учні 27-го загальноосвітнього ліцею імені Тадеуша Чацького (Варшава). У рамках проєкту «Спадщина Тадеуша Чацького в Кременці» вони впорядковують старовинну частину Монастирського цвинтаря та ознайомлюються зі спадщиною Кременецького ліцею.

«Працюючи тут, ми цікавимося нашою спільною спадщиною – польською та українською. Завдяки нашій діяльності більше людей довідаються про такі місця, як це», – говорить у фільмі один з учасників групи, що прибирала цвинтар.

«Ми хочемо, щоб це місце збереглося в нашій пам’яті і щоб було постійною точкою, до якої ми зможемо повертатися і з якої виносити уроки з минулого про наших предків. Усі ми звідси походимо», – додав його колега.

У фільмі з’являється також Ядвіга Гуславська, багаторічна діячка польської спільноти у Кременці, яка не раз розповідала про те, як варшавська молодь піклується про Монастирський цвинтар у Кременці.

Паралельно з упорядкуванням кладовища тривають пошук, очищення і реставрація надгробних пам’ятників, передусім на могилах професорів Волинського ліцею XIX ст., які залишилися в історії Кременецького повіту (до складу повіту входили й Радивилів та Радивилівщина). Цей проєкт із 2018 року завдяки фінансовій підтримці Інституту «Полоніка» реалізує Фонд культурної спадщини.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.