Крім сіл Солонів та Острів, були й інші…

У Рівненській області за останніх півтора року найбільше релігійних громад змінили юрисдикцію: 12 з 44 по Україні.

У Рівненській єпархії УПЦ КП розповіли про причини зміни юрисдикції релігійних громад у області:

– В першу чергу, причиною є те, що священики УПЦ МП спочатку не хотіли молитися за героїв “Небесної сотні”. Пізніше не визнавали, що у нас іде війна, не хотіли молитися за загиблих. Це і спровокувало людей, бо вони неодноразово приходили помолитися за воїнів, а священники відмовлялися. Це одна з причин. Це вже зараз вони почали говорити, що патріоти. Наведу простий приклад – Ходоси. У селі було престольне свято. З сусіднього Олексина говорив промову, а у кінці каже: “давайте помолимося за Путіна”. Люди одразу почали нарікати на священника, дехто вже тоді покинув службу. Переходять до Київського патріархату не лише на Рівненщині, а й у Черкасах, Тернополі, Хмельниччини зі схожих причин, – розповів керівник прес-служби Рівненської єпархії протоієрей Василь Рудніцький.

Солонів, Острів, Радивилівський районУ період з 6 червня 2014 року по 7 листопада 2015 року 12 релігійних громад у Рівненській області змінили юрисдикцію з  УПЦ Московського Патріархату до УПЦ Київського Патріархату. Пропонуємо перелік громад:

 1. 1.село Солонів, Радивилівського району Рівненськоі області, 20 липня 2014 року, це дата першого богослужіння УПЦ КП на подвір’ї Свято-Параскевського храму села Солонів та зборів громади села, під час яких люди вирішили перейти під юрисдикцію Української Православної Церкви Київського Патріархату.
 2. село Острів, Радивилівського району Рівненської області, 17 серпня 2014 року, тоді відбулися збори Свято-Михайлівської громади УПЦ Московського Патріархату с. Острів Радивилівського району Рівненської області. Під час зборів були затвердженні зміни і доповнення до статуту громади згідно з якими, Свято-Михайлівська парафія с. Острів перейшла у підпорядкування Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.
 3. село Рачин, Дубенського району Рівненської області, 31 серпня 2014 року у селі Рачин Дубенського району жителями було проведено опитування серед місцевої громади стосовно їх переходу з УПЦ Московського Патріархату в юрисдикцію УПЦ Київського Патріархату.Дві громади Московського Патріархату на Волині, та третя на Рівнещині перейшли до УПЦ КП. В опитуванні брало участь все село. З них 823 особи проголосували за перехід парафії в юрисдикцію Київського Патріархату, 15 – проти, решта – не голосували.
 4. село Судобичі, Дубенського району Рівненської області, 11 вересня 2014 року відбулися збори громади, на яких затверджено перехід у УПЦ КП.
 5. село Ходоси, Рівненського району Рівненської області, частково, конфлікт, 20 вересня 2014 року, під час віче, громада вирішила перейти від Московської церкви в підпорядкування Київського патріархату. Після проведення голосування прихожани запросили священників Київського патріархату і разом зайшли в приміщення Храму, де провели першу службу українською мовою.
 6. село М’ятин, Гощанського району, Рівненської області, 27 вересня 2014 року відбулися збори громади. Під час зборів були затвердженні зміни і доповнення до статуту громади, згідно з якими громада перейшла у юрисдикцію УПЦ КП.
 7. село Білогородка, Дубенського району, Рівненської області, 29 вересня 2014 року, результати голосування. За 320 селян підтримали Київський патріархат, 120 – Московський, 6 бюлетенів визнано не дійсними.
 8. село Птича, Дубенського району Рівненської області, 2 листопада 2014 року, конфлікт, згідно із сільським референдумом 2 листопада 2014 року 407 членів громади проголосувало за перехід до КП, 305 – побажали залишитися під керівництвом МП, не проголосувало 178 жителів та 11 бюлетенів були визнані зіпсованими.
 9. село Бадівка, Острозького району, Рівненської області, 9 листопада 2014 року.
 10. селоЧудниця, Гощанського району, Рівненської області. Ще 18 листопада 2014 року у селі Чудниця відбувся схід села, на якому збиралися селяни та місцева влада, щоб подискутувати про долю церкви. Після референдуму 17 січня 2015 року депутати Красносільської сільської ради, у підпорядкуванні якої знаходиться село, прийняли рішення про те, щоб дати дозвіл на виготовлення технічної документації по відновленню (встановленню) меж земельної ділянки, на якій знаходиться храм у селі Чудниця.
 11. село Новосілки, Здолбунівського району, Рівненської області, 7 лютого 2015 року.
 12. село Мильча, Дубенського району Рівненської області, 12 лютого 2015 року відбулися збори, на яких було проведено опитування. 191 людина, що становить 90 % від числа громади, підтримала її перехід до УПЦ Київського Патріархату, 15 людей (8 %) проголосували проти, решта – не голосували. (Сайт:http://irivne.info/na-rivnenshhyni-najbilshe-gromad-perejshlo-do-upts-kp-karta/). Фотоколаж на основі знімків церков у селах Солоневі (зліва) і Острові, автор знімків – Володимир Ящук.

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.