Купальські забави на Радивилівщині
З прадавніх часів найколоритнішим дійством, яким закінчувався літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят, було свято молоді – Купало, чи Купайло. Після прийняття християнства народна традиція не забувалася, тож певною мірою вписалася в церковне свято народження Івана Хрестителя, – воно святкується церквою 7 липня.
Під впливом нової віри і традиційні розваги назвали Івановими – святом Івана Купала. Головні його дійові особи – Купало та Марена, які уособлюють чоловіче (сонячне) і жіноче (водяне) божества.
Купальські забави починаються ввечері, напередодні Купала. Основні дійства розгортаються довкола купальського вогню, що символізує сонце, відбуваються біля річки чи будь-якої водойми.
На Радивилівщині ця традиція не забута. На жаль, відсутність води в річці Слонівці і в ставах біля Радивилова не дозволяє проводити забави біля райцентру. Однак така ситуація не скрізь. Отож сьогодні надвечір намічені купальські дійства біля сіл Пляшівка, Пустоіванне, Сестрятин. На завтра їх відклали в селах Рідків і Добривода. А ось у Немирівці вирішили для забав з купальськими мотивами вибрати вечір вихідного дня, суботи, 9 липня.
Фото з сайту: https://bdzhola.com/news/kupalska-nich-v-ukrajini-traditsiji-ta-obrjadi-na-ivana-kupala