Лист жителів села Карпилівка

Ми,  жителі Ситненської громади, коли обирали сільського голову, надіялися, що ця людина буде відстоювати наші права і захищати простих людей, які потребують допомоги та захисту. На жаль, поки що його робота (якщо можна назвати роботою, коли керівник вважає, що може ходити на роботу за особистим графіком) не відповідає інтересом пересічних жителів громади.

У нас вважається, що можна у вузькому колі визначати, кого варто запрошувати на сесію і чи взагалі треба повідомляти громаді, коли проводиться сесія і які питання будуть розглядатися. Більше того, складається враження, що основне вирішальне слово у рішеннях чомусь надається людині, яка б мала вирішувати релігійні питання громади.

громади, об'єднанняТому ми, користуючись правом на участь у місцевому самоврядуванні, вирішили звернутися до громадськості.

Все розпочалося з ініційованих священиком зборів жителів села Карпилівка по питанню проведення косметичного ремонту каплички в цьому селі.

Священики з сільським головою запропонували вибрати з числа жителів трьох осіб для термінового отримання будівельних матеріалів у магазині м.Радивилова, у звязку з тим, що кошти на це вже перерахувало ТзОВ «Трипілля». Слід поміняти вікна на металопластикові та добудувати веранду, встановивши використані металопластикові вікна і двері. Пояснюють, що це набагато дешевше, і навіть запропонували їх привезти навіть із Києва (ніби використані з Києва дешевші за місцеві нові).

Однак у результаті дискусії, яка виникла у зв’язку з тим, що більшість громади висловлюється за проведення капітального ремонту каплички (ремонт даху, що протікає, заміна купола) і лише після цього проводити косметичний ремонт,  вирішили в найближчу неділю провести збори громади.

У неділю, 28.02.2016 р.,  не байдужі до проблем села люди (а це більше 60 чоловік) прийшли на збори, які проводив сільський голова за участю місцевих священиків і на які був запрошений колишній голова СФГ «Перемога» Савчук М.М. Збори розпочалися за відомим сценарієм: терміново потрібно забрати будматеріали для косметичного ремонту, бо гроші перераховані.

Але громада висловилася за проведення капітального ремонту. Прозвучали переконливі ідеї, що потрібно оцінити об’єм робіт і скласти кошторис на їх виконання. Мова йде, нагадаємо, про каплицю, бо церква в селі була знищена у 60-і роки. Ми, жителі Карпилівки, Ситного, розуміючи, що коштів на оформлення дозволів і будівництво церкви не знайдемо, спинилися на проведенні капітального ремонту саме каплиці, яка для місцевих православних виконує роль храму (у нас є і престольний празник, здійснюються проводи, поховання жителів).

Тому й звернулися до сільського голови, щоб допоміг нам знайти кошти, які були планувалися на ремонт каплички в минулі роки. А священика попросили передати на ці потреби зібрані за коляди гроші. 

В кінці зборів громада обрала деяких жителів, Савчука М.М., Ліщука Д.В. для проведення  організаційних робіт. Але священик відразу висловив самовідвід, мотивуючи це тим, що скількись там  років тому, на виборах депутата районної ради, йому село довірило лише 30 голосів.

Наша думка, що це і є основною причиною небажання допомогти з капітальним ремонтом каплички. Але хіба ж не священик з сільським головою мають підтримати громаду?

В кінці зборів сільський голова чемно запросив бажаючих взяти участь у сесії сільської ради, яка відбулася через день у сільській раді. На неї були запрошені і орендарі місцевих паїв, у т.ч. Варфалюк В.О. 

Ми скористалися запрошенням і прийшли на сесію (адже згідно з чинним законом «Про місцеве самоврядування в Україні» сесія  проводиться гласно і з забезпеченням права кожного бути присутнім на ній, протоколи сесії ради є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»).

Будучи на сесії, подивилися, як проходить засідання. Основним питання, що заслуховувалося, були зміни до бюджету сільської ради, доповідала головний бухгалтер, співдоповіді бюджетної комісії не було. Проте ні в кого з депутатів не виникло жодного запитання (склалося враження, що їм або не цікаво, або вони не компетентні у цьому питанні).

По інших питаннях та ж ситуація: сільський голова веде сесію згідно з порядком денним, а головний бухгалтер і землевпорядник доповідають (бо виходить, що лише вони абсолютно компетентні у всіх діяннях сільської ради!) і відповідають на питання не депутатів, а членів громади.

Нарешті, дійшла черга відповіді на нашу заяву щодо розподілу коштів із ТзОВ «Трипілля» (яку ми завчасно вручили сільському голові). Сільський голова спільно з головним бухгалтером конкретної відповіді не дали (що за кошти надходять у сільську раду із ТзОВ «Трипілля», хто їх має право розподіляти, ціль їх надання), голова лише зачитав протокол сходу села від серпня минулого року (на якому згідно з протоколом був голова ТзОВ «Трипілля» Кухарьов О.О., хоч усі члени громади знають: виділені кошти ділилися кількома жителями після служби біля церкви в с.Ситному у жовтні). Відповіді на питання про кошти, які надійшли у 2013-2014 роках, не  було.

Хотілося б почути, скільки конкретно у розрізі сіл сільської ради орендується земельних паїв орендарями і, якщо виділяється фінансова допомога, то на що вона використовується.

Хочеться запропонувати керівникам і господарям земельних паїв взяти приклад з досвідченого і авторитетного господарника, генерального директора агрокорпорації «Крупець» Варфалюка В.О., як він допомагає жителям сіл, де орендує землі, у вирішенні їхніх побутових проблем. Наприклад, у селах Немирівка, Гаї-Лев’ятинські було відповідним чином підготовлено і засіяно багаторічними травами по 20 гектарів для випасання людської худоби. Посприяв керівник агрокорпорації у відновленні освітлення сільських вулиць. А до Великодня ще й облаштує дитячо-юнацький спортивний майданчик у селі Гаї-Лев’ятинські.

До речі, можливо, він піде назустріч і нам – посприяє у вирішенні наших побутових проблем.  Знаючи небайдужість Варфалюка В.О. до інтересів простих людей, навряд чи він ще не зробив внесок у соціальний розвиток нашої сільської ради.

Депутат Ліщук Д.В. пояснив що п.Кухарьов надав нам наші ж гроші, оскільки за оренду земельного паю він виплатив 1020 кг зерна, а п.Варфалюк – 1200 кг. Виходить, якщо ці гроші з ТзОВ «Трипілля» вирахуванні з наших паїв, ми, жителі, мали б брати участь у розподілі коштів на потреби громади. А в нас чомусь це питання вирішується фактично без нас.

Депутат сільської ради риторично запитав: а чи депутати Верховної Ради, приймаючи рішення, враховують думку виборців? Так само і в нас повинно бути.

Але ж у нас протягом останніх десяти років сесії сільської ради проводилися без участі громадськості, виборці на сесії не запрошувалися. Сільський голова за жоден рік про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами не звітував.

У зв’язку з цим ми і дожилися до того, що нічого не знаємо про надходження і витрачання коштів місцевого бюджету.

Чомусь у сусідньому селі Михайлівка дороги ідеально відремонтовано, покладено нові, відчувається порядок скрізь, а в нас – усе навпаки.

 На питання, скільки було використано коштів на ремонт дороги до залізниці по вул. Молодіжній села Ситне – регіт. Головний бухгалтер конкретно не відповіла, за які кошти проводилися роботи і яку суму було затрачено (адже сучасною технікою аж з м.Рівного було здерто землю з обочин вулиці і залатано кілька вибоїн тією ж землею). 

У громади виникають питання і по землі, населення лише зараз дізнається про місце розташування паїв, виявляється, що в нас уже все приватизовано (бо ж у людей уперше з’явилася можливість взяти участь у житті громади, отримана можливість вести діалог з місцевою владою).  

Люди з сесії вийшли задоволені – нарешті, дізналися, що на сесії можна почути хоч якусь інформацію з перших вуст. І відразу ж після сесії навіть з’явилася дошка оголошень біля будівлі сільської ради. Можливо, ми нарешті зможемо дізнаватися інформацію про життя громади, як мовиться, з перших вуст.

Ніби живемо у демократичні країні, але чомусь думку  громади місцева влада чути не бажала. Була надія на нових обранців у раду, але поки що вона не справджується. Якщо пішов у депутати, то, будь добрий, щось роби, а не тільки посміюйся над чиєюсь ініціативою. До речі, 24 квітня відбудуться вибори в Крупецькій об’єднаній територіальній громаді, куди увійде і Ситненська сільська рада, тож новообраним депутатам і хочеться побажати такого ділового підходу.

І що б не відбувалося в громаді,  потрібно виступати «мирилом»,  а не «сварилом» людей, не згадувати образи сторічної давності.

Парасюк Г., Семеренко О., Теслюк В., Пилипець З., Миронова Г., Швора А., Томашевська Г., Пасєка К., Перетятко О., Сливчук Л., Биць З. (З пошти Радивилів.info).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.