Майстер садово-паркового мистецтва – ВІДЕО

Цікаву телепередачу в циклі «Так було…» про майстра садово-паркового мистецтва Діонісія Міклера підготував рівненський тележурналіст і краєзнавець Олексій Бухало, автор історичних програм про Радзивилівську митницю, про благодійну діяльність мецената Мойсея Гінсбурга і єврейську громаду нашого містечка, про першого власника Радивилова Миколу Радзивілла Чорного (цього року сповнюється 450 років від часу смерті князя).

Діонісій Міклер (1762 – 1863) народився в Ірландії, але більшу частину життя прожив на Волині, де створював вишукані парки в містах Дубно, Мізоч, Кременець, Берестечко, проектував парк у Млинові… Звичайно, в своїх мандрівках нашим краєм не міг оминути й Радивилів, хоча тут створення садово-паркового ансамблю майстрові ніхто не замовив.

Кременець

Кременець ХІХ ст. Справа – ботанічний сад.

У Дубні в 1792 році Міклер заклав парк «Палестина» на насипному острівку біля Ікви, поряд із Дубенським замок. Цей парк сприяв утвердженню іміджу «модного майстра», і його квапилися запросити найбільш грошовиті землевласники Волині та Поділля.

У 1805 році Діонісій погодився на пропозицію відомого педагога Тадеуша Чацького перепланувати ботанічний сад на Волині – при Кременецькій гімназії, і 1806 року майже на шести гектарах був створений сад, що став навчальною та науковою базою Волинської гімназії. Кременецький ботанічний сад сьогодні має значення пам’ятки садово-паркового мистецтва, загальна площа – 200 га. Заклали парк ще 1754 року як аптечний сад єзуїтського колегіуму, але зусиллями Міклера він набув нового вигляду.

Діонісій Міклер помер і похований у Дубні.

Автор малюнка: Альфонс Бішбуа.

Наталя Мелих

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.