Медична децентралізація в Радивилові

На минулій сесії Радивилівської районної ради депутати не підтримали рішення щодо передачі із спільної власності територіальних громад району закладів охорони здоров’я новоствореним об’єднаним територіальним громадам. Аби прояснити ситуацію із наслідками цього кроку, було вирішено перенести розгляд цього питання на наступну сесію ради, а ще провести у Радивилові нараду за участю профільних експертів із Рівного.

Радивилів, лікарня12 жовтня така розширена нарада відбулася у районній раді, участь у якій взяли голова ради В.Кондик і його заступник А.Гуменюк, голова райдержадміністрації О.Ващук, голови об’єднаних територіальних громад: Радивилівської – М.Карапетян, Крупецької – В.Мошкун, Козинської – Ю.Костюк, депутати районної ради Ф.Стецюк, В.Железняк, С.Гуща, П.Ковальчук, представник Офісу реформ Р.Сивий, консультант з правових питань Офісу В.Курилас, заступник начальника обласного управління охорони здоров’я В.Височанський, начальник райфінуправління О.Мартинюк, в.о. керівника районного центру первинної медико-санітарної допомоги (РЦ ПМСД) Л.Сеньчук.

Загалом відбулася зацікавлена розмова з питань подальшого функціонування районних закладів охорони здоров’я – районної лікарні і РЦ ПМСД – в умовах децентралізації, висловлювалися різні пропозиції щодо організації їх роботи і співфінансування в реаліях  сьогодення. Думками поділилися усі учасники наради. Одні акцентували увагу на посиленні ролі первинної ланки охорони здоров’я, другі – на необхідності збереження доступності, фаховості і матеріально-технічної бази вторинної ланки. Треті закликали зберегти все надбане, щоб і надалі використовувати… Наскрізною була думка: все зробити для того, аби не погіршилася якість надання медичних послуг населенню. Тож якщо і робити якісь кроки у плані децентралізації медицини, то виважено, не кваплячись, на договірних засадах, з урахуванням інтересів усіх зацікавлених сторін – об’єднаних громад, медиків зокрема і закладів охорони здоров’я вцілому.

Безумовно, що не на всі питання учасники наради отримали однозначні відповіді, однак глибше розуміння цього складного процесу, погодьтеся, таки дозволить знаходити ефективні рішення у функціонуванні медицини Радивилівщини.

Василь СЕМЕРЕНКО.

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

1 Response

  1. axabnrg сказав:

    Що робити, якщо у вашому населеному пункті проблеми з водою:

    https://www.youtube.com/watch?v=u2GE95Hff9w

    #Водавсело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.