Медичні працівники відзначають професійне свято

У третю неділю червня відзначається День медичного працівника. З цієї нагоди в Радивилівському міському будинку культури відбулися урочистості. За самовіддану працю, талант, вірність високому покликанню, чуйне ставлення до пацієнтів, щиросердечну подяку працівникам медичної галузі Радивилівщини висловив заступник міського голови Олександр Пастух. У церемонії відзначення кращих представників медичної спільноти, які у складний час пандемії коронавірусу проявляють справжню саможертовність у роботі, віддають свої знання, вміння і силу духу людям, щоб допомогти, взяли участь директори КНП «Радивилівська центральна міська лікарня» Федір Стецюк та КНП «Радивилівський центр ПМСД» Валентина Поляк, голова ради профспілкової організації медичних працівників Радивилівщини Ігор Б’єга.

Після слів побажання всій медичній спільноті територіальної громади міцного здоров’я і благополуччя, професійної стійкості, творчі колективи міського будинку культури презентували свої кращі концертні номери.

З нагоди свята вміщуємо факти з історії Радивилівської лікарні (з сайту цього закладу).

Радивилівська лікарня на 30 ліжок була за­снована у 1906 році на кошти радивилівського мецената Мойсея Гінсбурга. Біля витоків організації на­дання медичної допомоги став відомий на Волині лікар-хірург Петро Дмитрович Шепченко, який працю­вав у Радивилові до 1920 року.

У середині 30-х років у Радивилові було від­крито державну лікарню на 50 ліжок, 5 із яких акушерських. Та оскільки перебування в лікарні було дорогим (коштувало хворому 5 злотих на добу), то її послугами могли користуватись тільки заможні люди.

В той час у лікарні працював лі­кар Занічковський, який пізніше став міністром охорони здоров’я Польщі. Під час Другої світової війни в лікарні був розміщений війсь­ковий госпіталь, тут же надавалась допомога жителям району.

Першим повоєнним організатором охорони здоров’я району з 1 вересня 1944 року був лікар Василенко. У 1945 році створений районний відділ охо­рони здоров’я, який очолила М.Я.Ісаєва.

У лікарні тоді було 50 ліжок, з них по 15 хірургі­чних та терапевтичних, по 10 пологових та інфекцій­них. У районі функціонува­ла тублікарня на 15 ліжок, а з 1953 року діяли 20 колгоспних пологових бу­динків. На по­чатку 50-х років акушерсько-гінекологічну службу очолювала В.Т.Бакаленко, терапевтичну – Ю.А.Карезіна. З 1954 року хірургічну службу очолив І.Й.Дурда, який на основі хірургічних спостережень у 1971 році захи­стив кандидатську дисертацію.

З 50-х років у різний періоди головними лікарями працю­вали П.Є.Яцун, С.Й.Муляр (1963 – 1966 рр.), М.О.Копилов (1967 –1981 рр.). У ці роки лі­карня розбудовувалась, поліпшувалась її матеріальна база. Так, у 1972 році введений у дію новий терапевтичний корпус на 100 ліжок, добудовано акушер­сько-гінекологічне відділення. У 1972 році у лікарні вже фун­кціонує 250 ліжок. Були відкри­ті травматологічне, неврологіч­не відділення, реанімаційна па­лата. У цей період кваліфіковану медичну допомогу населенню району нада­вали: О.П.Івасів, Б.Я.Івасів, Н.А.Шахматова, В.Г.Апарович, В.І.Хавунко, Ж.І.Роффе, М.С.Прохоров, М.Ф.Супрун, А.Й.Копилова, К.Ф.Борова, С.В.Боровий, В.Ф.Садовець, Ю.С.Щербаков, М.П.Шелест, М.Т.Галайко, І.Й.Дурда, П.М.Федорчук…

У 1982 році центральну районну та колек­тив медичних працівників району очолив Григо­рій Федорович Стецюк, який обирався депутатом облас­ної ради двох скликань, кавалер ордена “Дружби на­родів”. За період його керівництва у 1984 році було за­вершено добудову пологово-гінекологічного корпусу на 60 ліжок (35 гінекологічних і 25 пологових із сумісним перебуванням матері й дитини). В кінці 1985 року введено в дію типовий хірур­гічний корпус на 150 ліжок з операційним бло­ком, типовим відділенням ане­стезіології й інтенсивної терапії на 6 ліжок.

У ці роки діяльність лікарні спрямовується на розвиток спеціалізованих служб: акушерсь­ко-гінекологічної, реанімаційної, хірургічної, пе­діатричної, офтальмологічної. Чимало для їх ор­ганізації і розвитку зробили лікарі О.С.Безсмертна, В.Й.Гайдук, В.А.Мандрик, Г.В.Грибок, Г.М.Покопець, І.С.Гайдук, Г.Ф.Тимків, В.П.Голуб, Б.М.Гуменюк, В.А.Калинович, М.М.Яворський, В.В.Яворська, Є.П.Гордійчук. Поряд із лікарями самовіддано працювали старша операційна мед­сестра О.С.Равчина, старша акушерка Н.О.Харченюк, медсестра М.М.Савчук, медстатистики Н.В.Корсун, Н.Р.Савчук, рентген-лабо­рант В.Л.Троїцький, фельдшер швидкої медич­ної допомоги М.О.Новацький, фельдшери ФАПів Л.Н.Шуляк, А.М.Гудименко, П.П.Маламанюк, М.Я.Дзьобак.

У 1988 році введено в дію типове приміщен­ня поліклініки на 420 відвідувань за зміну. З введенням хірургічного корпусу потужність лі­карні сягнула 350 ліжок.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.