Медичні працівники відзначають професійне свято
У третю неділю червня відзначається День медичного працівника. З цієї нагоди в Радивилівському міському будинку культури відбулися урочистості. За самовіддану працю, талант, вірність високому покликанню, чуйне ставлення до пацієнтів, щиросердечну подяку працівникам медичної галузі Радивилівщини висловив заступник міського голови Олександр Пастух. У церемонії відзначення кращих представників медичної спільноти, які у складний час пандемії коронавірусу проявляють справжню саможертовність у роботі, віддають свої знання, вміння і силу духу людям, щоб допомогти, взяли участь директори КНП «Радивилівська центральна міська лікарня» Федір Стецюк та КНП «Радивилівський центр ПМСД» Валентина Поляк, голова ради профспілкової організації медичних працівників Радивилівщини Ігор Б’єга.
Після слів побажання всій медичній спільноті територіальної громади міцного здоров’я і благополуччя, професійної стійкості, творчі колективи міського будинку культури презентували свої кращі концертні номери.
З нагоди свята вміщуємо факти з історії Радивилівської лікарні (з сайту цього закладу).
Радивилівська лікарня на 30 ліжок була заснована у 1906 році на кошти радивилівського мецената Мойсея Гінсбурга. Біля витоків організації надання медичної допомоги став відомий на Волині лікар-хірург Петро Дмитрович Шепченко, який працював у Радивилові до 1920 року.
У середині 30-х років у Радивилові було відкрито державну лікарню на 50 ліжок, 5 із яких акушерських. Та оскільки перебування в лікарні було дорогим (коштувало хворому 5 злотих на добу), то її послугами могли користуватись тільки заможні люди.
В той час у лікарні працював лікар Занічковський, який пізніше став міністром охорони здоров’я Польщі. Під час Другої світової війни в лікарні був розміщений військовий госпіталь, тут же надавалась допомога жителям району.
Першим повоєнним організатором охорони здоров’я району з 1 вересня 1944 року був лікар Василенко. У 1945 році створений районний відділ охорони здоров’я, який очолила М.Я.Ісаєва.
У лікарні тоді було 50 ліжок, з них по 15 хірургічних та терапевтичних, по 10 пологових та інфекційних. У районі функціонувала тублікарня на 15 ліжок, а з 1953 року діяли 20 колгоспних пологових будинків. На початку 50-х років акушерсько-гінекологічну службу очолювала В.Т.Бакаленко, терапевтичну – Ю.А.Карезіна. З 1954 року хірургічну службу очолив І.Й.Дурда, який на основі хірургічних спостережень у 1971 році захистив кандидатську дисертацію.
З 50-х років у різний періоди головними лікарями працювали П.Є.Яцун, С.Й.Муляр (1963 – 1966 рр.), М.О.Копилов (1967 –1981 рр.). У ці роки лікарня розбудовувалась, поліпшувалась її матеріальна база. Так, у 1972 році введений у дію новий терапевтичний корпус на 100 ліжок, добудовано акушерсько-гінекологічне відділення. У 1972 році у лікарні вже функціонує 250 ліжок. Були відкриті травматологічне, неврологічне відділення, реанімаційна палата. У цей період кваліфіковану медичну допомогу населенню району надавали: О.П.Івасів, Б.Я.Івасів, Н.А.Шахматова, В.Г.Апарович, В.І.Хавунко, Ж.І.Роффе, М.С.Прохоров, М.Ф.Супрун, А.Й.Копилова, К.Ф.Борова, С.В.Боровий, В.Ф.Садовець, Ю.С.Щербаков, М.П.Шелест, М.Т.Галайко, І.Й.Дурда, П.М.Федорчук…
У 1982 році центральну районну та колектив медичних працівників району очолив Григорій Федорович Стецюк, який обирався депутатом обласної ради двох скликань, кавалер ордена “Дружби народів”. За період його керівництва у 1984 році було завершено добудову пологово-гінекологічного корпусу на 60 ліжок (35 гінекологічних і 25 пологових із сумісним перебуванням матері й дитини). В кінці 1985 року введено в дію типовий хірургічний корпус на 150 ліжок з операційним блоком, типовим відділенням анестезіології й інтенсивної терапії на 6 ліжок.
У ці роки діяльність лікарні спрямовується на розвиток спеціалізованих служб: акушерсько-гінекологічної, реанімаційної, хірургічної, педіатричної, офтальмологічної. Чимало для їх організації і розвитку зробили лікарі О.С.Безсмертна, В.Й.Гайдук, В.А.Мандрик, Г.В.Грибок, Г.М.Покопець, І.С.Гайдук, Г.Ф.Тимків, В.П.Голуб, Б.М.Гуменюк, В.А.Калинович, М.М.Яворський, В.В.Яворська, Є.П.Гордійчук. Поряд із лікарями самовіддано працювали старша операційна медсестра О.С.Равчина, старша акушерка Н.О.Харченюк, медсестра М.М.Савчук, медстатистики Н.В.Корсун, Н.Р.Савчук, рентген-лаборант В.Л.Троїцький, фельдшер швидкої медичної допомоги М.О.Новацький, фельдшери ФАПів Л.Н.Шуляк, А.М.Гудименко, П.П.Маламанюк, М.Я.Дзьобак.
У 1988 році введено в дію типове приміщення поліклініки на 420 відвідувань за зміну. З введенням хірургічного корпусу потужність лікарні сягнула 350 ліжок.