Міський голова Радивилова Микола Карапетян – про підготовку до ювілею міста

Микола-КАРАПЕТЯН

Микола Карапетян

У серпні відбудуться урочистості з відзначення 450-ї річниці від першої письмової згадки про Радивилів. У центрі міста вже виконано значний обсяг робіт з упорядкуваання майдану Незалежності, прилеглих вулиць. Але роботи продовжуються. Чи встигає міськрада підготуватися до ювілею? Чи все з наміченого вдасться здійснити? З такими запитаннями журналіст Володимир ЯЩУК звернувся до міського голови Радивилова Миколи КАРАПЕТЯНА.

– Як ви знаєте, плани розроблені в основному торік. А відтоді змінилася суспільно-політична ситуація в Україні, що не може не відображатися на фінансово-господарській діяльності. Проте ми все-таки намагаємося діяти згідно з наміченим.

Торік були капітально відремонтовані частина вул. Панаса Мирного (1300 кв. м), І.Богуна (1200 кв. м) та завершено ремонт вул. І.Мазепи (2500 кв. м). За кошти з обласного бюджету в центральній частині міста по вул. І.Франка було вкладено нове асфальтобетонне покриття (2310 кв. м) та бруківку (1200 кв. м) з встановленням поребриків і бордюрів, продовжено капітальний ремонт вул. О.Довбуша (400 кв. м), розпочато поточний ремонт вул. Я.Галана (1200 кв. м), завершено капремонт вул. Кременецької (1950 кв. м). Продовжувалася реконструкція майдану Незалежності: вкладено 3200 кв. м бруківки, встановлено 420 погонних метрів поребрика, розбиті нові зелені зони, на яких цього року облаштовані квітники, причому квіти висаджені в кольоровій послідовності так, що на клумбах видно національну символіку, цифру «450», торік було розпочато будівництво фонтану, постараємося встигнути з його пуском до 23 серпня, саме цього дня відбудуться урочистості з нагоди 450-річчя Радивилова. Торік розпочали підготовчі роботи з реконструкції постаменту під пам’ятний знак Миколі Радзивіллу, щодо цього пройшли громадські обговорення. На жаль, проблеми з перерахуванням коштів за виконані роботи спричинили призупинення процесу, хоча від самої ідеї ми не відмовляємося і маємо надію втілити її найближчим часом.

Міськрадою торік проведено опорядження фасадів адмінприміщення міської ради та комунального закладу культури «Радивилівський міський центр культури, дозвілля і мистецтв». За кошти міського бюджету капітально відремонтовано дах багатоквартирного житлового будинку по вул. Олександра Невського, 48.

У дитсадку було здійснено поточний ремонт приміщень усіх груп, методкабінету, коридорів, капітальний ремонт кухні із заміною електроплит і вентиляції, капітальний ремонт приміщення 13-ї групи. Відремонтовано ігрове обладнання на майданчиках. Розфарбовано павільйони ілюстраціями на теми казок.

На початку цього року роботи з благоустрою міста дещо пригальмувалися, доки не було оплачено виконаного торік на майдані Незалежності і вул. І.Франка. Тепер роботи близькі до завершення – жителі міста це бачать. На майдані встановлені нові економічні світильники – поки що 12, металеві лавки, встановлено поребрики і вкладається бруківка на пішохідних доріжках біля майдану. Вирішується питання про забезпечення вуличного освітлення економічно більш вигідними світильниками.

Здійснено капітальний ремонт пров. М.Четвертного (832 кв. м), триває поточний ремонт вул. Паркової від вул. Кременецької до професійного ліцею, завершується поточний ремонт вул. Тихої. Цим займається рівненська фірма, яка виграла тендер. Уже в найближчі дні є змога завершити асфальтування об’їзної дороги зі сторони Почаєва по вул. 24 Серпня, П.Стрижака до її виходу на вул. Олександра Невського біля державного лісництва. З обласного бюджету нам уже в ці дня обіцяють виділити 500 тис. грн. на впорядкування пішохідного бульвару Черняка, а це, що називається, також самий центр міста, адже виводить бульвар від вул. Олександра Невського до районного будинку культури. Тут чимало різних підземних комунікацій – і так складалося, що їх раз у раз розкопували, прокладали нові відгалуження. Пора і тут навести лад, але, зрозуміло, до відзначення ювілею міста з цим не встигнемо. Ведемо підготовчі роботи до асфальтування на вулицях Зеленій,  Лесі Українки, провулку Почаївському. Деякі жителі міста нас критикують, що спрямовуємо кошти не на першочергові, як їм здається, об’єкти, а їх, ці кошти, мовляв, слід було віддати на потреби нашої армії. Хочу зазначити, що кошти використовуємо тільки за цільовим призначенням, перекидання їх на інші статті витрат не належить до компетенції міськради і не може бути дозволене держказначейством.

Звичайно, працювати сьогодні важко. Ми ще не розрахувалися за всі роботи, виконані на наше замовлення в 2013 році. Кошти на рахунку є, але здійснити оплату буває непросто. Зокрема, жодних оплат не здійснено за виготовлення проектної документації щодо пам’ятного знака першому власникові міста. Однак, попри всі проблеми, слід турбуватися про місто, його благоустрій, підтримання житлового фонду. Цього року плануємо ремонтувати будинок по вул. Почаївській,19, ще два будинки в мікрорайоні, у нас є відповідна проектно-кошторисна документація. Між тим за згаданий уже будинок на вул. Олександра Невського, 48 ще повністю не розрахувалися… Ясна річ, при такій ситуції підрядники не квапляться братися за нові об’єкти.

Паралельно з усіма іншими ведуться робот з підготовки міського господарства до зими (перевірка димових каналів, утеплення підвалів і т.д.).

У віданні міськради, до речі, і частина русла річки Слонівки від південної межі міста до очисних споруд. Тут теж є певні проблеми, одна з них – необхідно зміцнити і впорядкувати перилами міст-дамбу біля Лев’ятина.

Проблеми міста регулярно обговорюються на сесіях міської ради, засіданнях міськвиконкому, розглядаються і визначаються конкретні шляхи їх вирішення. З участю депутатів, керівників міських підприємств, установ та організацій багато що вдається здійснити, і це додає впевненості, що й невирішені питання з нашою наполегливою участю врешті-решт вдасться вирішити, – додав на завершення розмови Микола Аракелович Карапетян.

 

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.