Міськрада подбала про нову апаратуру для лікарні

Щоб поліпшена медична апаратура з’явилася в арсеналі радивилівських хірургів, з місцевого бюджету Радивилівської ОТГ на сесії міської ради некомерційному підприємству «Радивилівська районна лікарня» було спрямовано відповідний капітальний трансферт.

Відтепер оперативні втручання на внутрішніх органах здійснюватимуться з мінімальним для пацієнтів травматизмом. Донедавна медичною допомогою за такою специфікою жителі міста й району могли скористатися хіба що в лікарнях обласних центрів. З появою ж лапароскопічної установки в Радивилівському медзакладі хірургічним хворим їхати більше нікуди не потрібно. Оперативний метод лікування за принципом малоінвазивних операцій радивилівці можуть отримати у своєму місті:

– Лапароскопічна  хірургія вважається сучасною альтернативою класичним оперативним втручанням, під час яких патології на внутрішніх органах усувають із застосуванням смугових розрізів скальпелем, – директор КНП «Радивилівська районна лікарня» Ф.Стецюк навів коротку характеристику функціональним перевагам нового обладнання, яке вже змонтоване і під’єднане для роботи в операційному блоці. – Це так званий «золотий стандарт» хірургічного лікування, що має цілу низку переваг. Основна з них – мала травматизація під час оперування хворого. Лікарю достатньо здійснити  невеличкі, сантиметрові надрізи, через які проводяться всі подальші маніпуляції. Відповідно, скорочується час на подальше загоєння ран. Пацієнт швидше проходить реабілітацію і вже на другий-третій день виписується додому. Після втручання скальпелем  післяопераційні хворі перебували під наглядом у стаціонарі  близько семи днів. Придбане лапароскопічне обладнання, повна вартість якого – в межах півтора мільйона гривень, також дасть можливість виконувати обстеження та операції на органах малого тазу.  Це гінекологічний напрямок. З цим обладнанням радивилівські медики зможуть більш комплексно проводити діагностичні заходи, пов’язані із з’ясуванням причин безпліддя; контролем за ефективністю медикаментозного лікування захворювань органів жіночої статевої сфери; наявністю доброякісних пухлин яєчників, спайкової хвороби; запальних захворювань маткових труб; позаматкової вагітності тощо.

– Із таким комп’ютеризованим устаткуванням Радивилівська лікарня буде забезпечувати місцеве населення якісною і сучасною  медичною допомогою. Придбана високотехнологічна апаратура допоможе лікарям осучаснити процес  лікування, а також оперативно і точно виявляти причини хвороб, – висловив переконання Радивилівський міський голова М.Карапетян під час робочого візиту в лікарню.

Під час діалогу спеціалісти з хірургії дали свою високу оцінку лапароскопічній системі. І зазначили, що за умови її доукомплектування додатковим модулем інструментів можна буде суттєво розширити функціональний спектр і проводити артроскопічні маніпуляції з ортопедії й травматології.

Від імені колективу хірургів, гінекологів, травматологів Ф.Стецюк висловив глибоку вдячність очільнику Радивилівської ОТГ: адже отримати таке обладнання – мрія кожного лікаря.

Про терміни практичного застосування комп’ютеризованого інструментарію сказав завідувач хірургічним відділенням Р.Василюк:

– Орієнтуємося, приблизно, на жовтень. Зараз попрацюємо над кваліфікаційною підготовкою персоналу, адже робота з лапароскопом вимагає певних навичок. Можливо, готуватимемося з залученням обласних фахівців, у яких чималий досвід лапароскопічних втручань.

Хід проведення операцій, за його словами, буде фіксуватися на записуючий пристрій. Все так, як це сьогодні відбувається  в європейських клініках.

(З сайту ОТГ).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.