Міський голова знайшов могилу діда-фронтовика на Херсонщині

Днями у Херсонській області побував міський голова Радивилова Микола Карапетян. Микола Аракелович не лише домовився про співробітництво з колегою з Генічеська Олександром Тулуповим, а й відвідав могилу діда у Рубанівці.

За словами міського голови, могилу рідної людини Карапетяни шукали довгих 78 років. Бабуся Марія, розповів Микола Карапетян, отримала тоді на чоловіка похоронку, однак того, де саме він загинув, ніхто не знав. Виявилося, що Самсон Погосович Карапетян поліг 20 грудня 1943 року при звільненні Херсонщини. Знайоме ім’я Микола Аракелович знайшов у списках, опублікованих порівняно недавно на одному з сайтів. Згодом дані про діда він побачив і в іменних списках воїнів, похованих на території тодішньої Рубанівської сільради Великолепетиського району, а нині Рубанівської громади Каховського району.

Прізвище Самсона Погосовича Микола Карапетян разом з сином Аракелом знайшли і на надгробку, щоправда, написане воно з помилками – «Карпатьян».

Дід Радивилівського міського голови призивався з Вірменії. Син його, Аракел Самсонович, згодом переїхав до України, де одружився на нашій співвітчизниці. Тож Микола Аракелович – вірменин наполовину і мови покійного батька, зізнається, не знає, хоча і в Єревані був, і сина на честь свого батька назвав.

Радивилів – місто майже з 500-річною історією, хоча й невелике, центр громади, колишній райцентр. Судячи з усього, там люблять стабільність: Микола Карапетян займає посаду міського голови з… 2002 року!

«Коли прийшов на посаду, у місті було 85 учасників тієї війни, – згадує співбесідник. – Зараз не залишилося жодного».

Щороку на 9 Травня, за ініціативи голови, у Радивилові проходить парад (крім двох років коронавірусного карантину). Щоправда, не військової техніки, а хода звичайних містян з духовим оркестром попереду.

Про те, що знайшов могилу діда, міський голова вже розповів онучці, яка проживає з батьками у Києві.

Місце захоронення діда Миколі Карапетяну показав голова Рубанівської громади Олег Куратов. Микола Аракелович ледве вмовив Олега Володимировича, аби взяв гроші на підтримання порядку на братській могилі.

(За публікацією видання «Новий день»).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.