Договір про кордон уклали… в Радзивилові

Після третього поділу Польщі 1795 року до Російської імперії відійшли такі регіони: Київщина, Східна Волинь (містечко Радзивилів у тому числі), Поділля, Брацлавщина та білоруські землі. Однак остаточне врегулювання кордону між Росією і Австрією відбулося лише в 1829 році, 28 червня (10 липня за «російським», юліанським календарем). Договір був озаглавлений так: «Окончательный демаркационный акт между Австрией и Россией, заключенный в Радзивилове». Номер договору 133, підписали його з австрійської сторони Франц І, з російської – Микола І.

Радивилів, Броди, кордон, Радзивилов, Броды, границаЗвичайно, імператори в Радзивилів (Радивилів) не приїздили, тут лише вироблялися погоджені позиції, за що відповідали і поставили підписи: з австрійської сторони – Ф.д’Овре і Адам Боянович, з російської – барон Богуслав Дике і барон Емерік Благович (імена і прізвища російських представників вказують на їх неросійське походження).

Зауважу, що саме в той рік Radziwiłłów (Радзівіллув) став офіційно (де-юре!) називатися Радзивиловъ (Радзівілов), у пізнішому українському написанні (радянського часу) – Радзивилів.

Цей договір я виявив на сторінкках 399 – 418 «Собрания трактатов и конвенций, заключенных Россиею с иностранными державами», випущеного в Санкт-Петербурзі 1878 року. Ознайомитися з цим документом можна за посиланням:

http://www.runivers.ru/bookreader/book10083/#page/434/mode/1up

akt_Радзивилов, Радивилів, 1829 рік akt2 akt3 akt4

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.