Микола Пшеничний: колосом – у весняне небо

Рік тому, 20 березня, перестало битися серце нашого чудового краянина, талановитої людини високого духовного гарту, поета-безсрібреника, видавця, краєзнавця, громадського діяча – Пшеничного Миколи Івановича…

Народився він 19 липня 1954 року в селі Молодаво Дубенського району. Закінчив філологічний факультет Рівенського педінституту в 1975 році, де розпочав свій літературний шлях у студії Миколи Кузьменка.

Твори письменника публікувались у перекладах російською, білоруською, болгарською, бурятською, туринською, туркменською мовами…

Микола Пшеничний – автор різножанрових художніх та художньо-документальних книг: « Сьомий материк» (1982), «Межа» (1986), «Осторога» (1988), «Калиновий рушник» (1989), «Чорно-білий світ» (2001) … важко перелічити літературні здобутки краянина!

В його особі до літератури прийшов поет загостреної соціальної проблематики, чистого джерельного непідкупного голосу.

Він не мислив свого життя без доріг, бо саме в дорозі, зізнавався він, народжувалась більшість його поезій!

Світлої дороги вам, дорогий метре, у піднебесся, щоб з висоти життєвої мудрості і досвіду, ви стали добрим прикладом і потужним світочем для тих, хто пише, творить і вболіває за Україну!

Любимо і пам’ятаємо ваші жарти, кумедні історії та незабутні екскурсії містом! Навіть навчених людей ви вміли дивувати, змушували замислюватись і трансформуватись на краще! Метр… додати до цього слова щось важко, навіть неможливо!!!

Був активним у громадському житті Рівненщини як член Національної спілки письменників України. Бував на літературних зустрічах із читачами і в Радивилові та селах колишнього Радивилівського району.

Спільними зусиллями родини та Дубенськоі міської ради планується відкрити меморіальну дошку на фасаді школи, де навчався Микола Іванович у місті Дубні.

Наталія КИРИЧЕНКО. (За публікацією на сторінці Дубенської організації НСПУ).

Радивилів, письменники

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.