На “Козацьких могилах” украдену лампадку до храму повернув… злодій

ПляшеваНа знаменитих «Козацьких могилах», що у селі Пляшева Радивилівського району, знаходиться чимало реліквій – столітніх і навіть тисячолітніх. Однак є в закутку  лампадка, яка не має позначок про дату виготовлення. Утім, цілком ймовірно, що вона у храмі з’явилася ще при зародженні «Козацьких могил». Принаймні, ченцям, які наприкінці минулого століття започаткували у Пляшевій монастирський скит, вона дісталася потьмяніла, зашкарубла, покрита цвіллю. У скиті взялися відродити лампадку – позбувшись усіх нашарувань, вона стала як нова.

Проте не довго їй довелося осяювати ікони. Невідомий, побачивши у Георгіївській церкві блискучу лампаду і міркуючи, що вона, мабуть, зроблена із золота, заховав церковну річ у сумку і виніс з храму.

А потім пробував лампаду продати. Не один раз. Навіть і за безцінь, бо річ виявилася не золотою. Тільки от ніхто чомусь не зголошувався на покупку. До того ж, у чоловіка несподівано виникли проблеми зі здоров’ям. «Мабуть, через гріх», – подумав злодюжка і вирішив спокутувати провину. Пішов у Рівному до священика, розповів йому всю правду, попросив у Бога прощення, а батюшку попрохав передати лампадку на «Козацькі могили». Таким чином церковна річ повернулася на своє місце.

У різний час і за різних обставин зникли книги з тутешньої монастирської бібліотеки, картини Івана Їжакевича, які були у спеціальних нішах, величезний дзвін (на 855 пудів), відлуння якого доносилося на добрий десяток кілометрів… Хтозна, може, ці та інші предмети з «Козацьких могил» перебувають у приватних колекціях. Можливо, у когось «заговорить» совість, і він повторить вчинок вищезгаданого чоловіка. Дав би Бог…


Сергій НОВАК. (“Волинь”).

Див.: Ліна Костенко. Берестечко. Історичний роман.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.