На Кременеччині єгері полюють разом з браконьєрами

козуля, косуляЄгері на Кременеччині полювали на кіз разом з браконьєрами, кажуть в Держекоінспекції. Фахівці інспекції збираються передати справу правоохоронцям.

Так, за інформацією прес-служби інспекції, рейдова бригада з працівників Державної екологічної інспекції в Тернопільській області та обласної організації УТМР в мисливських угіддях Кременецької районної організації УТМР  18 січня  о 13 годині виявили факт порушень правил полювання.  Внаслідок браконьєрських дій незаконно добуто дві дикі кози.

-18 січня відбувалось останнє полювання у цьому сезоні на хутрових звірів тільки  в мисливських угіддях Кременецької РО УТМР, а тому рейдова бригада здійснювала контроль в районі сіл Очеретне, Башуки Кременецького району, – пояснюють у прес-службі. –  За полюванням мисливців рейдова бригада почала спостерігати і фіксувати їх дії з 11 години. За цей час мисливці здійснили 1 загінку по незібраній кукурудзі, з’їхались трьома автомобілями і розпочали чергову загінку. Білим бусом розставили номери попри ліс і кукурудзу. Біля 13-ї години на початку загінки пролунало сім пострілів, через дві хвилини в кінці загінки пролунало ще два.

Далі природоохоронці помітили, як водій джипа «Нісан-Петрол» червоного кольору, який був на номері на початку загінки і лісового масиву, заглядає в ліс за вбитою ним козою. Одначе ще себе не викривали, спостерігали і чули мисливців, які  шукали в кукурудзі другу поранену козу.  Далі – на автомобіль і представників рейдової бригади, які були у лісі, вийшов мисливець з рушницею. Ним виявився єгер Збаразької РО УТМР, який полював разом з іншими. Він власне  по телефону попередив мисливців-браконьєрів про наявність контролюючих органів. Тож з місця події браконьєри швидко зникли, але попередньо джипом Нісан-Петрол  забрали другу козу.

Також із згаданими вище мисливцями полював ще один єгер Збаразької РО УТМР, – додають у прес-службі. – Замість того, щоб попередити і зафіксувати факти браконьєрства, єгері втратили пам’ять і своє перебування разом із браконьєрами  виправдовували небилицями.

Зважаючи на все це, Держекоінспекція  направила лист до голови  обласної організації УТМР для проведення розслідування викладених фактів, встановлення вини єгерів та доцільності перебування їх на займаних посадах. Також сформували матеріали для передачі до Кременецького РВ УМВСУ.

– За порушення правил полювання, яке мало наслідком добування, знищення  тварин, передбачено адмінвідповідальність у вигляді накладення штрафу судом на громадян від шістдесяти (1020 грн.) до стадвадцяти (2040 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, – кажуть у прес-службі Держекоінспекції. –  Та конфіскацією незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої або позбавлення права полювання на строк до трьох років з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів. Крім того, шкода за незаконно добуту одну козу становить 8000 гривень, відповідно за дві – 16000.  («20 хвилин» – передрук Радивилів. info).                          

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.