На Радивилівщині безперешкодно діють церкви різних конфесій

За повоєнні роки і в Радивилівському районі на Рівненщині були загнані в напівпідпілля протестантські християнські громади; у 60-і роки, коли наступ атеїстів із партквитками особливо посилився, ряд православних церков було закрито, а деякі фанатикам комуністичної ідеї вдалося навіть зруйнувати.

Лише демократизація нашого суспільства, а особливо утвердження незалежності України дозволили віруючим відродити святині духовності, відновити повнокровне церковне життя. Новоспоруджені православні храми були освячені в селах Немирівка, Дружба, Адамівка, Гаї-Левятинські, Боратин, Пляшівка, Іванівка, Михайлівка, Нова Митниця, Коритне, Полуничне, Баранне, Крупець, Теслугів, Козин, Срібне… З більшості врочистостей преса публікувала фоторепортажі. До найдавніших на Радивилівщині належать церква св. Олександра Невського в Радивилові (1874), храми на острові Журавлиха (с.Пляшева, ХYІІ і поч. ХХ ст.), в селах Коритне, Митниця (відбудована після пожежі за старими кресленнями), Перенятин (Старики), Хотин, Підзамче, Жовтневе, Довгалівка, Добривода, Бригадирівка.

Звичайно, однією з найбільших подій стало відкриття в Радивилові в 1997 році церкви Різдва Пресвятої Богородиці, на якому побували Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, народні депутати України. Пожвавлення в релігійне життя міста внесло і спорудження громадою УПЦ каплиці св. Амфілохія Почаївського, яку в 2011 році освячено як храм. Православній   громаді УПЦ КП було передано приміщення колишнього костелу (будівля 30-років), де нині діє Свято-Вознесенська церква і вже виконано великий обсяг ремонтних робіт, зведено дзвіницю, главки. 27 листопада 2014 року біля залізничного переїзду освячено ще одну церкву – Свято-Введенську (УПЦ). Це тимчасове дерев’яне приміщення. Поряд парафіяни мають на меті спорудити мурований храм. Про подію освячення був репортаж у Радивилів.info.

На вулиці Г.Сковороди діє і греко-католицька церква Преображення Господнього (з грудня 2010 року).

Приблизно половина парафій у Радивилівському районі належить УПЦ КП, половина – УПЦ. У ряді сіл діють громади як однієї, так і другої конфесій. У стосунках між ними поменшало непорозумінь і протистояння, хоч політики вищого і нижчого рівня час від часу не проти того, щоб, як мовиться, підлити масла в вогонь і використати паству у виборчих цілях.

На духовне життя краян неабиякий вплив справляють Свято-Успенська Почаївська лавра, Свято-Георгіївський чоловічий монастир на Козацьких Могилах (с.Пляшева), зростає число паломників до відомого своїми чудодійними властивостями озера святої Анни в селі Онишківці Дубенського району (там діє жіночий монастир) і на Божу гору.

Активізували  свою діяльність місцеві громади євангельських християн-баптистів, християн віри євангельської (п’ятидесятників), свідків Єгови.

Протестантські молитовні будинки за останні десятиліття  були відкриті в місті Радивилів (кількох конфесій), селах Іващуки, Зарічне, Підзамче, Крупець, Стоянівка та інших. На богослужіння запрошуються відомі проповідники, в тому числі з-за кордону. Неодноразово зустрічався з віруючими району президент Всеукраїнського Союзу церков християн віри євангельської – п’ятидесятників Михайло Паночко. Справжньою окрасою райцентру, зокрема, став дім молитви ЄХБ при вул. Пушкіна. Зводиться великий дім молитви і при вул. Кузнецова.

Нині вільного поширення набули Біблія, релігійні книги і періодичні видання, на багатолюдні зібрання перетворюються обряди водного хрещення у місцевих водоймах.  Як недобрий сон згадуються часи, коли віруючі зазнавали гонінь, коли за участь у релігійних обрядах виключали з партії, виживали з роботи. Повторення такого ми не повинні допустити. Запорукою того, що подібне не станеться, – наша незалежна Україна, на служіння їй закликають священики різних конфесій, а настоятелі православних церков, зокрема, благословляють хлопців, які їдуть у зону АТО або яких мобілізують на військову службу.

Див.: ФОТО ЦЕРКОВ РАДИВИЛІВСЬКОГО РАЙОНУ (50 фото)


Володимир Ящук.

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.