На Радивилівщині оголосили карантин

У зв’язку з виявленням у Радивилівському районі тварин, хворих на сказ, відбулося засідання районної протиепізоотичної комісії під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Миколи Бондарчука.

Прийнято рішення: оголосити територію села Острів Пляшевської сільської ради та села Заміщина Купецької сільської ради неблагополучними щодо сказу тварин та ввести карантинні обмеження; визначити загрозливою зону щодо сказу тварин із південної сторони с.Пляшева, с.Солонів, с.Срібне, с.Михайлівка, з західної сторони с.Нова Митниця, с.Крупець, м.Радивилів, зі східної сторони  с.Пляшівка, с.Карпилівка , з північної сторони с.Рідків, урочище Заміщина Купецької сільської ради; затвердити план заходів з ліквідації вогнища захворювання на сказ та профілактики цього захворювання серед людей і тварин; виконавцям суворо дотримуватись виконання заходів вищезгаданого плану щодо профілактики сказу. Про це поінформував сайт РДА.

skazДовідка. Сказ (водобоязнь, гідрофобія) — гостре вірусне інфекційне захворювання людини і теплокровних тварин, яке виявляється в специфічному ураженні центральної нервової системи, що у людей та більшості вищих тварин закінчується смертельно. Зараження відбувається через слину хворої на сказ тварини при укусі або ослиненні ушкодженої шкіри. Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Інфікування людини сказом відбувається здебільшого від диких хижих (вовки, лисиці — 41,4%) чи домашніх тварин (коти — 21,8%, собаки — 15,3%), а також сільськогосподарських тварин (20,2%).

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.